Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vibrál a látásom, és foltokban...

Vibrál a látásom, és foltokban néha nem látok. Tegnap óta van ez (ált migrénes rohamnál van). Menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 29. 19:38
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és most picit szédülgetek, meg a fejem is kezd fájni
2013. ápr. 29. 19:40
 2/8 anonim válasza:

Szia,igen ezeket a tüneteket váltja ki a migrén...tudom nekem is van sajnos!Ha nem múlik el kis időn belül,mindenképp menj orvoshoz! Ha gondolod írj privit,és írok még róla!

28/L

2013. ápr. 30. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a migrénnel már élek 2-3 éve, de most a látásom még mindig fura, összemosódós, és vibrálós, pedig fejffájás nincs már 1 napja
2013. ápr. 30. 16:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, amit most tapasztaltál azt aurás migrénnek hívják, a migrén egyik fajtája.


[link]

2013. máj. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

az a bibi h már majd fél hónapja jelenvan hol gyengébb, hol erősebb formában


sajnos a stressz lehet a legfőbb oka, meg a sok számítógép előtt töltött idő, de vizsgaidőszakban ezek sajnos 'kellenek' :(

2013. máj. 23. 20:45
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, nálam 1,5 hete naponta többször is előjön, pedig általában évente párszor jött ki eddig. Lehet, hogy ez a május viharos nagyon és az időjárás jobban kihozza, meg a stressz is nálad, ha vizsgaidőszak van. Ha ráérsz, menj el dokihoz (háziorvos, én vidéki vagyok, pesten csak bementem egy szimpatikus dokihoz, simán adott ő is beutalót pestre mindehová), neurológiára tud adni beutalót, elvileg utána kellene járni, mert az aurás migrén rosszabb, mint a sima migrén, nagyobb egy esetleges agyvérzés kockázata. Ezért MR-t meg CT-t szoktak csinálni elvileg, hogy megnézzék az agyi erek állapotán mennyire hagy nyomot a migrén. Én ezeket tudtam meg eddig. Egyébként gyógyszer kimondottan nincs erre a nem látós szakaszra, csak a fájdalomra, ha kijön már nem lehet mást csinálni, csak várni míg elmúlik. Nekem tavaly májusban volt szintén ilyen rosszabb időszakom, 1,5 hónapig folyamatosan fájt a fejem, de semmit sem találtak, gyógyszerre nem reagált amúgy. Aztán csontkovács kezelésbe vett, miután megkérdezte, hogy nem szokott-e esetleg fájni a fejem, mert ahogy kinéznek a nyaki csigolyáim kb. folyton fájnia kéne a fejemnek. Utána el is múlt az állandó fejfájás. Esetleg ilyen téren is érdemes utána járni a migrénednek.
2013. máj. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
voltam 3 éve MR-en, fehérállományi laesiok, de ennyit tudok
2013. máj. 24. 21:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is igy voltam. Közönséges migrénnel kezdödött. Egyszer csak jöttek az aurák, még akkor is mikor nincs fejfájás, hányás, stb. Ez a tipikus aura fejfájás nélkül. :(
2013. máj. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!