Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Reggel olyan érzésem volt...

Dinus87 kérdése:

Reggel olyan érzésem volt hogy most elhányom magam vagy csak böfögök de szerencsére csak böfögtem. Gyomor fájdalmam nem volt. A kávét nem tudtam meg inni. Szédültem folyamatosan csak feküdni akartam kedvetlen voltam?

Figyelt kérdés
Terheségi tesztem negativ lett. Doki espumisamot és pantoprazolt írt ki utobbitól égett gyomrom így abba hagytam. Mióta nem szedem semmi bajom. Háziorvosm beutalt belgyógyászatra de mivel semmi bajom már vagy 2hete menjek belgyógyászatra vagy sem?
2013. ápr. 24. 11:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Eszel rendesen?A Pantoprazol protonpumpa gátló gyógyszer,aminek nem igazán kellene gyomorégést okoznia,mert pont,hogy csökkenti a gyomorsav termelődését.


A belgyógyász valószínűleg beutal egy gasztroenterológushoz.Nem vagyok orvos,de tapasztalataim alapján ott általában a gyomortükrözés szokott lenni a következő diagnosztikai lépés.Azzal egyrészt ellenőrizhetik a gyomor nyálkahártyájának állapotát,másrészt mintát vehetnek baktérium tenyésztésre,ha úgy látják jónak (Helicobacter pylori baktérium,ami esetenként a gyomorfekély okozója lehet).


Szerintem ha a problémád tartósan fennáll,vagy gyakran előfordul hosszabb ideje,akkor keress föl egy orvost mindenképp.Addig is az orvostudakozo.hu-n talán szakszerűbb tanácsokat kaphatsz.

2013. ápr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!