Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Találtak az epémen egy epepoli...

Találtak az epémen egy epepolipot és ki kell venni az epémet. Hogy zajlik az epeműtét? Meddig kell benn maradni a kórházba ha laparoszkóppal csinálják majd a műtétet.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 21. 21:19
 1/8 Miklós G. ***** válasza:
90%

Az epe eltávolítása laparoszkópiás eljárás útján, 3 (egész pontosan a drain miatt 4) pici kis vágáson történik. Egyszerű rutinműtétnek mondható ma már. Időtartamban sem sok és a posztoperatív (operáció utáni) lábadozás sem hosszadalmas, körülbelül 2-3 nap megfigyelés után haza is engednek. A kimetszett képletet szövettani vizsgálatra küldik, majd Téged hazaadnak, egy rövidebb diétát és véralvadásgátló adását kell majd betartanod. 8-10 napon belül pedig varratszedés. Remélem mindent megválaszoltam.


Üdv!

2013. ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Véralvadásgátló nem kell LC után.
2013. ápr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Miklós G. ***** válasza:
És eme csodálatos megnyilvánulásodat mire alapozod? Bármilyen műtét után, ami akár csak egy napos ágynyugalommal jár, indikált a kis mol.súlyú heparin. Hidd el, hogy kell! Ha nem is kapna nagy valószínűséggel trombosis-t, az orvosok már csak elővigyázatosságból is felírják, hacsak nem ezt az alvadási paraméterei nem engedélyezik.
2013. ápr. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Miklós G. ***** válasza:
Kedves Kérdező! Előzőnk kedvéért majd kérlek írd meg a tapasztalatodat! :) Remélem figyelni fogja a továbbiakban is a kérdést!
2013. ápr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pedig nekem se kellett véralvadás gátló epeműtét után...
2013. ápr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt vagyok, aki azt mondta, hogy nem kell thrombózisprofilaxis LC után.

Történetesen kórházban dolgozom és bármily hihetetlen, éppen sebészeti osztályon.

Szóval nyugodtan leszállhatsz a magas lóról.


Nagyjából stimmel amit írtál, kivéve ezt a Fraxi/ Fragmin/ Clexane dolgot, ill. kicsit eltúloztad az ápolási napok számát. Műtét utáni második nap délelőttjén hazamehetnek az ilyen műtétes betegek.

2013. ápr. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
2-3 nap megfigyelés minek? :D Engem hétfőn délelőtt megműtöttek, este közölték, hogy másnap délelőtt mehetek haza.
2013. ápr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl azért kellett megfigyelés, mert gyulladt volt a hólyag. De mindenki bent volt péntek reggeltől hétfő délelőttig.


Különben én sem kaptam véralvadásgátlót, de mivel kicsit paráztam, ezért szedtem aspirin protect-et. Legalább megnyugodtam..

2013. máj. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!