Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Két évig dolgoztam éjszakáskén...

Két évig dolgoztam éjszakásként minden éjszaka. Emiatt átálltam az éjszakai életre, azaz ha nem dolgoztam akkor is nappal aludtam, éjszaka voltam ébren. Hogy állhatnék vissza nappalra?

Figyelt kérdés
Több mint két évig dolgoztam éjszaka, heti 5 napot. Szerettem és bírtam is, viszont most, hogy már nem dolgozom ott, valahogy szeretnék visszaállni, mert reggelente szeretnék mozogni egy kicsit, sportolni, ilyesmi. Viszont a probléma az, hogy csak reggel 6-7 fele álmosodom el, mert délután kelek fel. Nem tudtam visszaállni amég dolgoztam, most pedig nem tudok elaludni éjszaka. Hiába próbálom nem megy. Ördögi kör, mert ha lefekszem éjfélkor felkelek 3-kor 4-kor és egész nap kialvatlan vagyok. Csak reggel alszom jól, olyankor délután 3-ig, 4-ig. Utána magától érthetődő, hogy nem tudok elaludni este, hiszen csak pár órája vagyok ébren. Mit csináljak, hogy vissza tudjak állni? Ne aludjak el reggel, hanem bírjam ki és várjam meg az estét, hogy tutira sikerüljön elaludni? Altatót nem akarok. Valaki tudna segíteni?

2013. ápr. 19. 22:28
 1/6 acelsziv ***** válasza:
ugyanúgy, ahogy éjszakára átálltál. Próbálj nappal éber maradni és éjjel aludni
2013. ápr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, kösz.
2013. ápr. 19. 22:39
 3/6 anonim válasza:
Próbálj meg fokozatosan átállni . Reggel pihenj valamennyit de ne aludd ki magad teljesen , csak annyit hogy kibird a napot es estére kellemesen lefaradj :) es ne kezdj el szedni semmi altatot csak rosszabb lesz ! Kitartás
2013. ápr. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na igen, én is hasonlóan jártam csak én 2 műszakban voltam. 2 nap éjjel 2 nap nappal. Én éjszaka úgy voltam hogy elhitettem az agyammal hogy nappal van, csak akkor volt a gond amikor kinéztem az ablakon meg kimentem cigizni.

Utána én is majdnem állandó éjszakás lettem mert valami fiatalt tettek be nappalra és így én maximum hétvégén voltam nappalos akkor én is átszoktam az éjszakai alvásra és amikor pihenőn voltam akkor is a legkorábbi időpont amikor aludni mentem az hajnali 3 volt. Én csak 1 évet dolgoztam így, de utána én is ugyanígy voltam ezzel mint te.

Na ez ugye nyárinapon volt így nappal már gond volt alvásnál mert meleg volt meg izzadtam csak szenvedtem szinte de ébren sem bírtam maradni. Na akkor volt az hogy megbeszéltem a barátnőmmel hogy ne zavarjam őt bizonyos dolgokban, hogy menjen át addig a szüleihez 2 napra ha nem akarja hogy zavarjam, és azt csináltam hogy nappal amikor felébredtem olyan délután 2 óra tájékán akkor fogtam magam és elkezdtem tenni a szokásos dolgomat, ugye reggeli, kávé stb... mintha reggel lenne, elhitettem magammal a dolgokat, majd este amikor már sötétedett akkor kint elviselhető volt az idő is, fogtam magam és kimentem gazolni a kertbe a holdfényes éjszakába. Amikor hajnali 3 kor elkezdtem álmosodni na akkor eljött az idő hogy megittam 3 bögre kávét, majd bekapcsoltam az xboxot meg a számítógépet és interneteztem, játszottam, lényeg az hogy terheltem magam, vagy kondiztam éppen a pincében másnap este 8 ig kötöttem le magam hogy ne legyek álmos, baromi nehéz volt ez, de csak így tudtam átállni rendesen hogy tartsam az iramot és álmos legyek eléggé ahhoz hogy este tudjak aludni. Utána este 8 kor már ágyban voltam másnap hajnali 6 ig aludtam egyfolytában, hát jól esett, meg a szervezetem is beállt arra a pontra hogy bírjam a dolgot rendesen igaz még volt hogy fennmaradtam hajnali 1 ig de már rendesebben ment az alvás és már eljutottam odáig hogy este 11 kor letudjak feküdni aludni. Persze amikor már új munkába mentem ott már neccesebb volt mert volt éjszakás műszakom, de mellette volt nappalos is így könnyebb bírni.

2013. ápr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
8évig voltam éjszakai bagoly,kb.1év kellett az átállásra.Próbálkoztam mindennel,de talán az volt a legjobb,amikor kibírtam másnap estig hogy ne aludjak,akkor meg már baromi fáradt voltam.Így is sokszor visszacsúsztam.Szerencsére most már nem tudnám elképzelni,hogy nappal aludjak.Ja,meg sokat neteztem,ezt is lecsökkentettem ,alvás előtt inkább mást csináltam helyette..
2013. ápr. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, és mindenkinek köszönöm! Most már tudom mit kell tennem! :D Tényleg mindenkinek köszönöm! Lili.
2013. ápr. 19. 22:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!