Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig véd a tetanusz elleni...

Meddig véd a tetanusz elleni védőoltás? 14 éves fiam rozsdás szögbe lépett, cipőben, átszúrta, így a talpába is belement.

Figyelt kérdés
Kicsit vérzett,kinyomkodtuk.Elmentünk az ügyeletre is,ott azt mondta az asszisztens,hogy 17-18 éves korig nem szoktak adni injekciót,megkérdezte az orvost ő is ezt mondta.Lekezelte a szúrás helyét.2 éve kapott kötelező védőoltásban tetanusz ellen is.Most ez valóban így van,nem lesz gond vagy holnap menjünk vissza a gyerekorvoshoz?

2013. ápr. 15. 19:16
 1/5 anonim válasza:
1 évig véd egy általános tetanusz védőoltás,úgyhogy a fertőzés megelőzése végett érdemes lenne egy másik orvoshoz fordulnotok.
2013. ápr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olvasgatom közben itt a régebbi kérdéseket,több helyen írják,hogy 5 évig véd. De lehet felhívom a gyerekorvost holnap.Köszi a választ!
2013. ápr. 15. 19:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem legutóbb nem adtak, mert 3 évvel azelőtt kaptam.
2013. ápr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
5 évig véd, autóbalesetem volt és akkor mondták, így nem kellett újra kapnom
2013. ápr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az asszisztens a szomszédunk,úgy gondolom,hogy ha más nem,szólt volna,hogy (mivel az ügyeletes doki,eléggé nemtörődöm) holnap vigyem el a gyerekorvoshoz. Remélem minden rendben lesz!
2013. ápr. 15. 20:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!