Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógymasszaőrködés előnyei és...

Gyógymasszaőrködés előnyei és hátrányai. Kinek mi a véleménye erről? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a mai világban mennyire van szükség a gyógymasszőrökre illetve szerintetek mennyire lehet elhelyezkedni ebben a szakmában egy férfinek?

Ha gyógymasszőrként dolgozol, vagy van gyógymasszőr ismerősöd, esetleg tapasztalatod akkor megosztanád velem ennek a szakmának az előnyeit és hátrányait?

Lenne még egy kérdésem... szóval Magyarországon nagyjából mennyit lehet ezzel a szakmával keresni?


Előre is köszönöm mindenki fáradságát aki elolvasta a kérdésemet és még véleményét is megosztottam nekem/nekünk.



#masszázs #gyógymasszázs #gyógymasszőr. masszőr
2013. ápr. 12. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyógymasszőr vagyok, munkanélküli...


Pedig azt mondják jól csináltam, szerettek a betegeim, vendégeim.

Az a baj, hogy a kórházakba kihalásos alapon lehet bekerülni, tehát ha van nagy nehezen üresedés, oda rögtön valaki valakije már be is került.

Vállalkozóként pedig nagyon nem éri meg, mert az embereknek nincs több ezer forintja egy masszázsra.

Egy ideig "feketén" masszíroztam egy szalonban, de aztán feladtam, mert féltem a lebukástól és még így sem érte meg mivel drága a helybérlet, valamint nekem nem volt pofám túl sokat elkérni egy masszázsért.

Inkább jöjjenek többször olcsóbban, így több haszna is van a kezelésnek.


Tehát azt mondanám, manapság már a gyógymasszőr szakma is túltelített, de hiába a papír, ha nincs hozzá érzéked és itt nem csak a masszázstechnikára gondolok.

Kell hozzá nagy fokú empátia is és még sorolhatnék pár dolgot.


Amúgy én nagyon szerettem masszírozni, számomra ez is egyfajta "művészet", az pedig többet ér bármennyi pénznél, mikor látod, hogy egy agyvérzéses beteg újra elkezd járni és ehhez te is hozzásegítetted.


Még valami.

Azt előre nem tudhatod, hogy fogják bírni az ízületeid a fokozott megterhelést.

Nekem pl. a mai napig fáj a csuklóm, ujjaim, bár ebben lehet, az is közrejátszik, hogy a legelején még nem volt kifinomult a technikám.

2013. ápr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én nő vagyok, tehát férfiszemszögből nem tudom, mik lennének az esélyeid :)

Talán annyi, hogy a szalonban sok nő kifejezetten szerette, hogy nem egy idegen férfi nyúl hozzájuk, a kórházban ahol gyakorlaton voltam viszont vegyes volt, van aki azt szereti, ha egy kétajtós szekrény kinézetű férfi masszőr úgy meggyúrja, hogy az ágy is behajlik.

Na én nem ez a fajta vagyok :)))

2013. ápr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A kórházak nagy része kihalásos alapon működik sajnos... azon a vonalon nem is állt szándékomban elindulni. Én fürdőkre, (nagyobb) szállodákra gondoltam vagy szalon, esetleg ha, de nagyon HA úgy van akkor házhoz menni és úgy masszírozni ha a helyzet lehetővé teszi. Persze elsősorban főállásban szeretném, de ahogy jobban jön/jönnek ki a dolgok.

Az érzékem megvan hozzá, bár én még nem vagyok gyógymasszőr sőt más masszázsvégzettségem sincs, de ismerősök akiket masszíroztam mindenkitől csak jókat hallottam vissza illetve engem is leköt a dolog.

Amit a végén írtál hogy a nők többsége jobban szeretik ha nem egy idegen férfi ér hozzájuk ebben igazad van (valahogy érthető is) és ezért is elgondolkodtató a dolog... a férfiak pedig inkább nőhöz mennek ha már választhatnak (szerintem).

Jó lenne olyan munkát tanulni amiből lehet pénzt is keresni. Azt hittem hogy a gyógymasszázs ilyen szakma, mert azt "hirdetik" de külföldön valószínűleg keresettebb... oda meg jó nyelvtudás kellene....

Nehéz dolog ez

2013. ápr. 12. 21:45
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a hozzászólásodat
2013. ápr. 12. 21:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Még szép, hogy jól fizető szakmának hirdetik, ha nem így tennének, nem sokan tanulnák.

Tényleg az a baj, hogy ha hivatalosan, vállalkozóival akarod csinálni, akkor nem lehet belőle megélni, ha meg feketén, bármikor ott a lebukás veszélye.


Ennek ellenére én nem bánom, hogy elvégeztem az iskolát, mert sok hasznos dolgot tanultam és nem utolsósorban a családomnak, ismerőseimnek nagy szolgálatot teszek a tudásommal.

Nem tudok sajnos segíteni, nem jut eszembe egy szakma sem amivel biztos helyed lesz sok pénzzel. Itthon...


Mondjuk egy férfinek szerintem még mindig könnyebb, több a lehetősége.

Nőként pl. biztos nem mennék el CNC esztergályosnak, marósnak stb. :DDD

2013. ápr. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szia! Én is az elsőhöz tudnék csatlakozni. Gyógymasszőr vagyok, nő, és munkanélküli. Ugyanazokat a dolgokat tudnám elmondani, mint első is. Én is imádom a szakmám, művészetként fogom fel, a családom imádja, de munka az alig. Néha házhoz megyek, de csakis ismerősökhöz, mert én is félek a lebukástól. Külföldre mehettem volna, és havi kb 4-600ezer ft-ot tudtam volna keresni (ami egyébként hiteles, mert ismerősöm dolgozott is ott), de elutasítottak, merthát ugye ott anyanyelvi szinten kéne tudni beszélni.... na ja, csak ez nem olyan egyszerű. Nem javaslom egyébként hogy külföldre pályázz, mert férfiként nem biztos, hogy jól járnál vele. Egy másik ismerősöm, aki szintén a szakmában dolgozott volna, azért nem kapott munkát, mert a hely, ahová ment volna, már nem akart férfiakat masszőrként alkalmazni, ugyanis a külföldi nők állítólag sportot űznek belőle, hogy beperelik őket, mondván "molesztálás áldozatai lettek" a kezelés alatt. Kritikán aluli hozzáállás, de ez van.
2013. ápr. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is gyógymasszőr vagyok, mindenben egyetértek az előttem szólókkal...

Ha mindenáron efelé indulnál, férfinak jó lehet a sportmasszőr végzettség, ha el tudsz helyezkedni egyesületnél gyúrónak. No, az királyság...

2013. ápr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Egyetértek az utolsóval. Na látod, nekem nem jutott eszembe, de ez egy jó lehetőség, pedig törtem a fejem, mikor a választ gépeltem.
2013. ápr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Furcsállak benneteket, én férfi gyógymasszőrként simán megélek vállalkozóként a masszázsból itthon és nem minimálbért keresek. Persze előjönnek a felsorolt dolgok, meg vannak akik azt hiszik hogy a masszőr=prosti de az ilyeneket helyre kell tenni 1-2 jól irányzott szóval.


Nem tudom ki hol lakik, de ajánlom hogy nézzetek szét a lakhelyeteken, suliban, tánc oktatás, karatésoknál, stb szakkörök területén. rengeteg vendéget lehet innen beszerezni. Persze nem 5000Ft ért kell vállalni 30 percet, mert ezt kevesen tudják megfizetni.

2013. máj. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!