Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Örökre megmarad-e a varrott...

Örökre megmarad-e a varrott sebhely?

Figyelt kérdés
19 éves srác vagyok, pár napja balhéba keveredtem és fejen vágtak egy üveg pohárral. 3db, kb 2 centis vágás van a homlokomon amit összevarrtak mert szétnyílt. A bőr megrepedésén kívül más gond nem lett és nagy bőrfelületet sem vesztettem el, de ez a 3 egyenletes vágás elég mély volt. Az lenne a kérdésem hogy a varratszedés után egy idő múlva begyógyul rendesen a seb, vagy csúnyán ott marad örökre a helye?

2013. ápr. 4. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg látszani fog, ha más miatt nem, akkor mert világosabb lesz a bőröd a hegnél. Nagyon sok függ attól hogy milyenek az egyéni adottságaid, milyen volt a vágott felület és hogy lett összevarrva.

Én mondjuk radiátort fejeltem meg, szép nagy heg maradt ott ahol felrepedt a fejem.


Igazából annyit tudsz tenni, hogy most vigyázol rá: nem csinálsz olyasmit mitől megfeszülne ott a bőr, a kötésnél és a tisztításnál az orvos elmondása alapján jársz el, ilyenek.

2013. ápr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meg fog az maradni. Nekem az arcom bal oldalán van egy jó nagy vágás még akkor szereztem amikor felújítottuk a házat, és a lépcsőn megcsúsztam amikor kezem tele volt bontott csempékkel, hát a csoda az volt hogy a szemem nem sérült meg mert éppenhogy mellette ment el az éles csempe. Összevarrták, 2 hétig voltak bent a varratok, mert közben el is fertőződött, így újra kellett operálni, utána meg még 10 napig voltak benn a varratok, majd varratszedés után elég sokáig komolyabban látszódott mert még pirosas volt a vágás. És a mai napig látszódik, igaz halványan, de még észrevehető. És ez már 10 éve ott van.
2013. ápr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Megmarad. Én 3 évesen fejeltem le a vaslábtörlő szélét. 10 évesen a térdemet vágtam el a Balatonba ( az nem varrták, csak ragasztották, mert nem volt kórház), és van egy császáros. Az első 2-nél tényleg világosabb lett a bőr, így eléggé látszik.
2013. ápr. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!