Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet melanóma?

Lehet melanóma?

Figyelt kérdés
Nagyon be vagyok szarva jövőhéten megyek dokihoz van egy anyajegyem ami már lassan 17 éve rajtam van mindig sötétebb színű volt most kicsit megnőtt nem nagyra 2mm nél sem nagyobb de észre vettem hogy picit nőtt és domború felületű nem viszket nem vérzik semmi gond nincs vele de azért megnézetem akinek van ilyen anyajegye és nincs baja az mondjon már valamit mert nagyon ideges vagyok! Még régebben is domború volt az nem újdonság picit talán ha közelebbről nézem nagyon picit szabálytalan de nem észre vehetően és nincs piros folt körülötte! Mondjatok valamit szerintetek?

2013. márc. 28. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Így nem lehet mondani semmit,sőt ha látja az orvos, Ő sem tud biztosat mondani szövettan nélkül.
2013. márc. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, előfordulhat az ilyesmi, nekem is volt ilyen, elmentem dokihoz, mondta, hogy semmi nincs vele, figyeljem, ne napoztassam, és félévente menjek vissza. Ne parázz, ha bármi is lenne, még időben mész.
2013. márc. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Lantos Szilvia ***** válasza:
Nekem is van ilyen velem született anyajegy, én 31 éves vagyok, ráadásul gondold el hipochonder. Az anyajegyek mérete változhat az évek során, persze nem triplájára kellene nőnie, de azért kicsit összetettebb tüneteid lennének, ha valami baj lenne. Viszketne, vérezgetne, fájdogálna a terület, szemmel láthatóan elsötétedne, vagy éppen a világosodásra is figyelni kell. A bőrgyógyász akkor küld el kimetszésre, hogyha a dermatoszkópia után úgy látja, hogy nem egyenlegetes a pigmentháló, vagy lát benne atipiára utaló jeleket, s még akkor sem biztos, hogy melanóma. Az anyajegyek színe általában nem szokott változni, vigyázz rá, ne irritálja semmi, ne piszkáld. Majd a doki megnézi. Amúgy meg két mm az nagyon nagyon kicsike, ha szemmel láthatóan nagyon megnőtt volna, akkor kell jobban aggódni. Semmi gond nem lesz vele. De azért szorítok, biztos ami biztos, doki után meg megnyugszol és minden megint szép lesz.
2013. márc. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Lantos Szilvia ***** válasza:
Ja és kérlek írd már meg mi lett a vizsgálat eredménye, akár privátban is, ha akarod. Érdekelne. Köszi.
2013. márc. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat jövőhétig megpróbálok kicsit megnyugodni majd a doki mond rá valamit! Köszönöm a válaszokat és majd megírom az eredményt!
2013. márc. 29. 09:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!