Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a külnbség a vákuum só és...

Mi a külnbség a vákuum só és a jódozott tengeri só között?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne a kérdésem,mert nekem ezt higítva az orromba kell csepegtetni és az orvos azt mondta,hogy vákuum sót használjak,viszont az nincs itthon csak jódozott tengeri só és mindenképpen kellene alkalmaznom ma is.Szerintetek használhatom azzal is?
2009. szept. 15. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vákuumsó és jódozott vákuumsó


A vákuumsó egy hófehér, finom szemcsés sófajta. Minősége és selymes tapintása a különleges lepárlási folyamat eredménye. Kapható jódozatlan és kálium-jodiddal dúsított változatban is.

Horváth Rozinál találtam. Szerintem csak a szemcseméret miadt mondta. Jódot fertőtlenítésre használják, a sóban a pajzsmirigy működés szabályozása miatt teszik. Szerintem a töménységére vigyázz, és legyen rendesen feloldva. Holnap beszerezhetsz vákumsót

2009. szept. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben,holnap feltétlenül veszek...Köszönöm a segítséged.
2009. szept. 15. 20:37
 3/3 anonim válasza:

Nem a szemcseméret a lényeg. Mivel oldat formájában fogod használni, remélhetőleg megfelelő szűrést követően (pl. egy ruhaanyagon vagy mull/gézlapon átszűrve), ezért a szemcseméret már nem fog zavarni.

A lényeg a tisztaságon van, a vákuum só nem fog jelentős mértékben tartalmazni egyéb ásványi anyagokat.

2016. dec. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!