Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sos. Mi történhet ekkor?

Sos. Mi történhet ekkor?

Figyelt kérdés

5 paralent,3 ibalgint,2 nurofent meg 12 c-vitamin tablettát valaki bevesz,akkor mi történik?meghal vagy milyen következménye van?

Hugomnak "szerelmi bánata van" én meg féltem őt,kérem ne töröljék kérdésemet...


2013. márc. 7. 21:23
 1/4 anonim válasza:
nekem fogalmam sincs, de szolnek anyueknak es ugyeletes orvosnak. nem erdemes kockaztatni!
2013. márc. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy a szerelmi bánata ettől nem oldódik meg. Gyógyszerek kombinálása mindig beláthatatlan következményekkel jár. Csak annyit lehet nyilatkozni, hogy a C vitamint kivehetjük a felsoroltak közül, mert vízben oldódik, rendszeres túladagolás esetén is "maximum" vesekő alakulhat ki. Ha beveszi a felsorolt tablettákat, akkor sós vízzel azonnal meg kell hánytatni vagy akár mentőket értesíteni. Általában aki az otthoni egész gyógyszerkészletét befalja, az napokig/félévig fekszik kómában és/vagy maradandó agykárosodást szenved. Volt, aki egy szem gyógyszerbe is belehalt, míg akadt olyan is, aki nagyobb fejfájással megúszta a szuicid kísérletet. A kérdésre senki se tud választ adni, mivel nem rendeltetésszerű használat, továbbá a gyógyszereket a végtelenségig lehetne kombinálni vagy azok hatásait feljegyezgetni személyre szabottan.


Általában ez egy segélykiáltó reakció kizárólag a szerelme felé, én nem szólnék a szüleiteknek (feltéve, ha ezt nem veri nagydobra). Elég nagy szégyenérzetet is kaphat miatt, ha sokan megtudják, ezért gyorsan tettlegessé fajulhat a tervezgetésből. Ha meg akarod előzni a bajt, akkor küldd el pszichológushoz, vagy kezdjen el akár "pótcselekményként" művészetek felé fordulni, sportolni. Mást nem nagyon tehetsz vele.

2013. márc. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
mit értesz a maradandó agykárosodás alatt?
2013. márc. 7. 22:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát nem is ez a megfelelő szó rá, inkább általánosságban az idegrendszer(és így az agy)károsodásról, elmeállapot romlásáról beszélhetünk. Többek közt említhetjük, hogy ezek a gyógyszerek elsősorban az idegekre hatnak, túladagolás esetén roncsolódni fognak. Másik dolog, hogy ha már volt az illetőnek sikertelen öngyilkossági kísérlete, akkor nagyobb az esélye, hogy újra megpróbálja. Tulajdonképpen függőség alakulhat ki a gyógyszerek felé, vagy akár a halálközelsége felé. Ha nem is lesz végül öngyilkos az élete során, nagy eséllyel végig kínozni fogja a fejében az a gondolat, hogy talán mégis meg kellene ölnie magát. Úgyhogy most kéne lebeszélni, mikor még visszafordítható.
2013. márc. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!