Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek halálom után...

Hogyan lehetek halálom után donor?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy a családomnak eszébe jutna-e, hogy felajánlják a szerveimet, én meg nem akarom így spontán mondani, hogy "figyu, ha megdöglök nyugodtan passzoljátok le a szerveimet". Nem lehet jelentkezni valami központba, hogy mindenképpen megkapják, ami "jár"??
2009. szept. 10. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon ez úgy működik,hogy amennyiben életedben nem tiltottad meg, akkor automatikusan donor leszel.
2009. szept. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Emiatt nem kell aggódnod, mert mint az első válaszoló írja, az leszel :)Ha beáll az agyhalál azonnal felhasználják a szerveidet, vagy ha balesetben elhunysz.
2009. szept. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon csak arról van papír, hogy nem akarod, hogy donor legyél. Ha nincs ilyen papírod, akkor akármit csinálhatnak veled. Még a sotéra is kerülhetsz darabokban, hogy orvostanhallgatók gyakoroljanak rajtad.
2009. szept. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, valóban így van, hogy ha életedben nem nyilatkozol arról, hogy nem szeretnél donor lenni, akkor felhasználhatják szerveid. DE erről mindig megkérdezik a hozzátartozókat (etikai okokból), és ezért van az, hogy hiába ez a törvény, sajna elég kevés a donor.

(ápolónő)

2009. szept. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Erről beszélek, amit az utolsó hozzászóló ír. Hogy úgy halok meg, hogy a rokonaim nem akarják a szerveim "elosztását" én viszont szeretném. Most akkor ezt csak a rokonaimnak tudom mondani??
2009. szept. 11. 16:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem van donorkártya, amit lehet igényelni. Kérdezz rá a háziorvosodtól, ő biztosan tudja mi a menete.
2009. szept. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Magyarországon törvény mondja ki aki életében írásos nyilatkozattal nem tiltotta halála után donor



feltételezett beleegyezés erős formája, amely esetben ha a betegnél nincs nyilatkozat, illetve az illető nem szerepel az erre a célra létrehozott „tiltakozó regiszterben”, a szervkivétel a hozzátartozók megkérdezése nélkül is végrehajtható jogszabály nagykorú donor esetén nem írja elő a hozzátartozók bevonását a döntési folyamatba, de azt igen, hogy az elhunyt hozzátartozójával való kapcsolatfelvételkor tájékoztatni kell őt arról, hogy nem találtak tiltakozó nyilatkozatot, és az elhunytból mely szervet, szövetet távolították el. Ha a donor kiskorú, csak törvényes képviselő írásban tett hozzájárulásával kezdhető meg a szerv-szöveteltávolítás

2011. júl. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!