Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet receptet kiváltani, ha...

Lehet receptet kiváltani, ha még hivatalosan van az előző adagból?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek, mindig 3 havit íratunk. Nemrég azonban súlyos hasmenés miatt be kellett vennem egy másik szemet, amit egy bontatlan levélből szedtem, így az egyikből hiányzik egy. Azt használhatnám pótcsomagnak. Viszont nem tudom, hogy tudok-e úgy gyógyszert kiváltani, hogy hivatalosan még van egy levelem a végén. Megoldható? Mert rémlik, hogy van valami új szabály, hogy addig nem lehet gyógyszert kiváltani míg el nem fogy az előző adag
2013. febr. 25. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Irasd fel a következő adagot. A következő felíráskor is 3 havit kapsz, de a folyamatosan szedendő gyógyszerek receptjeit kiválthatod 7 nappal a kezdő dátum előtt.
2013. febr. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én tavaly külföldi nyaralás előtt gond nélkül ki tudtam váltani a fogamzásgátlót, pedig a felírt háromhavinak az utolsó levelét kezdtem akkor. (Nőgyógyászom is problémázás nélkül felírta, a gyógyszertárban pedig nem is foglalkoztak vele.)
2013. febr. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2013. febr. 25. 14:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!