Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógyfűzőt kaphatok esetleg?

Gyógyfűzőt kaphatok esetleg?

Figyelt kérdés

gerinc ferdülésem van aminek a neve 'kyphotic lordotic'.!

emellett még valami van a bordámmal is mivel bal oldalt ki van csúcsosodva, jobb oldalt kissé befelé domborul..észre vettem, hogy emiatt a szívem is szokott nyomódni/szúrni.

még az ortopédián nem voltunk, most fogunk menni..

lehetséges a fűző?! előre köszönöm segítségeteket.:)


2013. febr. 24. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Bordapúpod lehet, amiről írtál. Meg fogják röntgenezni a gerincedet, ha bizonyos fokot elér a görbület / nem tudom mi a határ/, akkor javasolnak fűzőt. Ez passzívan tartja a gerincet, de ami fontosabb keményen el kellene kezdeni illetve rendszeresen edzeni. Gerinctornát, úszást. A hátizmokat nagyon meg kell erősíteni, ez pedig a te feladatod. A fűzőtől nem kell csodát várni, addig tartja a gerincet, amíg rajtad van, de nem erősít.

Úszni már az ortopédia előtt elkezdhetsz, nem biztos hogy fűzőt kapsz rögtön. Rajtad áll, hogy tudsz-e javítani rajta. Ha most nem kapsz, akkor úgy is vissza kell járni ellenőrzésre, ahol nézik, hogy hogy izmosodsz az edzés hatására illetve, hogy romlik-e a gerincferdülésed.

2013. febr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem.. Köszönöm! :) hát elég csúnya, szóval meglehet h fűzőt kapok ://
2013. márc. 2. 14:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!