Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Epilepsziából ki lehet gyógyulni?

Epilepsziából ki lehet gyógyulni?

Figyelt kérdés
Sok olyat hallottam, hogy egyesek "kinőtték" az epilepsziát. Állítólag nekem édesapám is így volt, hogy fiatal korában epilepsziás volt, de később kinőtte. Nekem úgy 16-17 éves koromban kezdett előjönni, eleinte csak apróbb fura mozdulatokban nyilvánult meg, de később előfordult 1-2 ájulós roham. Szedek én gyógyszert, meg minden, de eléggé lekorlátoz, például nem igazán ihatok rá alkoholt, ami szerintem 19 éves koromban kicsit gáz. Na meg hosszú távon már kicsit unalmas naponta 3x bevenni. . . Ezért érdekel, hogy ki lehet-e nőni.
2013. febr. 24. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg 5 évig kell rendszeresen gyógyszert szedni. Ha mellette tünetmentes vagy, akkor 5 év után fél év alatt fokozatosan le lehet építeni a gyógyszert. Hirtelen nem szabad elhagyni, mert rohamot provokálhat, ha hirtelen esik le a gyógyszer szint a vérben. Persze ehhez jó EEG eredmény is kell. Sokak "kinövik". De ha nem szeded rendszeresen a gyógyszert akkor az nem tudja kifejteni a hatását, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy megmarad.
2013. febr. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, hát nem is szándékoztam, tehát inkább most szenvedek a gyógyszerrel, mint hogy egész életemben szenvedjek a betegséggel.
2013. febr. 24. 12:59
 3/4 Milus888 ***** válasza:

Én 20 éve vagyok epilepsziás. Folyamatosan szedtem a gyógyszereket. Ha 1-et kihagytam, már megtörtént a baj..

Viszont pár hete elmentem egy természetgyógyászhoz és mondta hogy tegyem le a gyógyszert és reggel-délben-este, amikor csak tudok egyek húst. Azóta gyógyszer nélkül vagyok tünetmentes...

1 hét múlva megyek vissza hozzá, további tanácsért, hogy végleg meggyógyuljak és ne csak tünetmentes legyek.

Kicsit felháborít, hogy 20 év alatt egy orvosnak sem jutott volna eszébe ez az egyszerű megoldás.

2013. ápr. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én négy éves koromban volt egy rohamom de csak az az egy. Nekem is azt mondták kinövöm. Sok évig szedtem a gyógyszereket, tünetmentes vagyok még mindig és már vagy 8-9 éve gyógyszert se szedek. Egyszer voltam rosszul most meg attól félek, hogy emiatt nem vezethetek majd gépjárművet ami számomra eléggé nagy életcél. Nekem soha egyik orvos sem mondta hogy meggyógyultam vagy sem, mindig valami fura szaknyelven beszéltek amit nem értettem és írták a papírra a magukét. A betegség nem korlátozott eddig semmiben sőt olyan vagyok mint egy átlagos ember, remélem ebben a célomban se fog.
2018. ápr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!