Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cigányok közt miért nincs...

Cigányok közt miért nincs szemüveges meg mozgáskorlátozott?

Figyelt kérdés
2013. febr. 19. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Szemüvegért nem adnak 40-50 ezret,mozgáskorlátozott meg elég ha a nagydarab fiatal embernek van ilyen kártyája az autón! Kérdezd meg ha találkozol ilyennel,hogy mi baja van? :) Amúgy én ismerek fél lábú cigányt!
2013. febr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi több, én szemüvegest is ismerek. Honnan veszed ezt a marhaságot?
2013. febr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sétálj be a Mozgásjavító Általános Iskolába, biztosan találsz pár kerekesszékes cigánygyereket is.

Én is ismertem érszűkület miatt amputált lábú felnőttet.

Elsős , szintén cigány tanítványomnak most éppen anyagi problémák miatt nem váltják ki a szemüvegét.

2013. febr. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja, értem.Ez onnan jutott eszembe hogy feltűnt, ahány cigányt láttam már úton-útfélen, suliban, egyiknek sem volt szemüvege, meg semmi látható bajuk.Azt gondoltam, talán valamit jobban csinálnak, mint mi...hogy van valami az életmódjukban, amivel elkerülnek bizonyos betegségeket.

Például úgy tudom, ők elég természetközeli életet élnek.Nos, ha inkább odakint vannak a friss levegőn ahelyett, hogy mondjuk gépeznének, vagy olvasnának, akkor ez nyilván egészségesebb a szemnek is.Na, ilyesmin filozofáltam tegnap, így jött ez a kérdés.

2013. febr. 20. 09:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Mozgáskorlátozott elég sok van!

Szemüveges is van csak kevés mert ők nem adnak ki pízt a szemüvegre -ezt vallják.

2013. febr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Láttál már a dzsungelben szemüveges,meg tolókocsis majmokat??

Nem ugye??

Akkor itt miért hordanának szemüveget,meg bóklásznának tolókocsiban??

2013. febr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!