Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Amoxicillin (nem B, hanem...

Amoxicillin (nem B, hanem csak sima Amoxicillin) milyen betegségekre jó?

Figyelt kérdés
Mert a betegtájékoztatóban csak annyi van, hogy "bizonyos baktériumok okozta fertőző betegségekre" - na jó, de konkrétan mikre? Pl.torokfájás-ra, vagy húgyúti fertőzésre? Vagy mire?
2013. febr. 19. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan bizonyos baktériumok okozta fertőzésekre.

Egy baktérium nem egyfajta betegséget tud létrehozni. És egyféle betegséget (pl. húgyúti fertőzést) nem egyfajta baktérium tud okozni.

Az amoxicillin jó mondjuk Streptococcus, enterococcus, E. coli, H. influenzae, Proteus mirabilis, salmonella, shigella, Listeria monocytogenes ellen.

2013. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Tehát akkor, ha eléggé kapar, fáj a torkom, de lázam nem volt, akkor szedhetem ezt? (És szerintem a mandulám is be van gyulladva, mert piros és duzzadt.)

2013. febr. 19. 20:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum nem olyan dolog, hogy fogom magam, aztán elkezdem szedni.

Egyáltalán honnan szerezted, mikor alapból vényköteles?

Menj el orvoshoz, ha bajod van, és akkor szedjél gyógyszert, ha ő mondja/írja fel.

2013. febr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A múltkor nekem írta fel a doki, ugyanígy a torkom fájt és arra, csak aztán valahogy nélküle is meggyógyultam - most viszont megint fáj és erősebben és ezért gondoltam, hogy akkor most beszedem, ha már a múltkorról megmaradt egy teljes doboz.

Csak amiatt tettem fel itt a kérdést, mert elolvastam ma a betegtájékoztatóját és más gyógyszernél mindig fel van szépen sorolva, hogy milyen betegségekre alkalmazható, erre meg csak ilyen általános szöveg volt írva, hogy "baktérium okozta fertőzésekre". Ennyi. :)

2013. febr. 19. 20:56
 5/8 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztató laikusoknak készült, tehát hiába írják, hogy Haemophilus vagy E. coli, a többség azt sem tudja mi fán terem a baktérium. Amúgy arra amit leírtál teljesen fölösleges antibiotikumot szedni, mivel nagyrészt vírusok okozzák a felső-légúti tüneteket, a vírusokra pedig nem jók az antibiotikumok. -Egy gyógyszerész-
2013. febr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De ha nagyon fáj a torkom, akkor mit csináljak vele...? És még megvan a mandulám is, és általában nekem az szokott lenni, hogy ami másnak egyszerű megfázás, vagy mezei torokgyulladás, az nekem egyenes ágon megy tovább a mandulámra... és ezt szerettem volna valahogy megelőzni.

Akkor most mégse szedjem be ezt a gyógyszert? Elég lenne csak torokfertőtlenítő? Most elbizonytalanodtam...

2013. febr. 19. 22:44
 7/8 anonim ***** válasza:
ne szedd be össze-vissza, mert az ilyenek miatt, mint te, már bocsánat, de többek között ilyen helyzetek miatt nő a baktérium ellenállása az antibiotikumok ellen. nézzen meg egy orvos, aztán majd ő kiír valamit. amit meg nem szedtél be, vidd vissza a patikába
2013. febr. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért se szedd be össze-vissza, mert neked is lehet bajod tőle. A gyógyszerek, és pláne az antibiotikumok nem olyanok mint a cukorka, hogy bekapom, amikor gondolom. Még az amoxicillinnek is lehetnek nagyon veszélyes mellékhatásai, igaz, csak nagyon ritkán. (Sőt, még a legegyszerűbb gyógyszernek is.)


Igazán nyomós indok nélkül, ész nélkül, nem szabad gyógyszert szedni, ezt jó lenne, ha mindenki megértené!

2015. febr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!