Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha allargiás vagyok a macskára...

Ha allargiás vagyok a macskára meglehet-e oldani, hogy a házban tartsam?

Figyelt kérdés
És ha igen,hogy.
2013. febr. 10. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Allergiagyógyszer+ orrsrray, vagy, ha a szemed könnyezik, vagy viszket, akkor allergiára való szemcsepp: Spersallerg vény nélküli szemcsepp. A férjem is ezt használja, ha a macskától bepirosodik a szeme.
2013. febr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nehéz lévegő vételném,fuladásnál!!!
2013. febr. 10. 13:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem próbálkoznék vele, de ez nyilván a Te döntésed. De most őszintén,minek ennek kitenni magadat? Nyilván az egyéni érzékenységtől is függ,hiszen az allergiák sem egyformán súlosak. Én sem bírom a "szőröket",ennek ellenére anno tartottam tengerimalacot(ami pedig nem mászkált a lakásban,csak ha kiengedtem,de akkor sem ugrott szekrénytetőre stb...),eleinte csak néha viszketett a szemem,kapart a torkom, utána jött a fulladás. A végén persze elajándékoztam a malacot, de az addigra már full kifejlődött aszthmám még gőzerővel tombolt 2 évig utána. Ez több mint 17 éve történ, azóta tünetmentes vagyok, persze van spray-m stb...,vészhelyzet esetére,de semmi gond, ha nem teszem ki magam a jól ismert allergénjeimnek. Szóval nem tudom ez Nálad mennyire súlyos, vagy hogy romló tendenciát mutat-e, minden esetre gondold át alaposan pro/kontra, hogy mi éri meg Neked.
2013. febr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van beme igazság,de az én cicám ne ugrál fel seheva stb. csak szönyegen alszik folyton,a napaliba.
2013. febr. 10. 17:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Már kivizsgálták az allergiádat, vagy csak úgy rájöttél magadtól? Mert lehet, hogy gyógyszerrel tünetmentessé lehet tenni, de ehhez orvos kell.( Nekem is van cicám, tudom, hogy megválni nem akarnék tőle, ha a helyedben lennék)
2013. febr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen kivizskálták.

Van gyógyszerem ,de nem segit!

2013. febr. 10. 20:32
 7/7 anonim ***** válasza:
És a vizsgálat alapján allergiás vagy a macskaszőrre? Mert ugye az egy dolog, hogy az allergia gyógyszerrel kordában tartható, de ugye aki mondjuk a parlagfűre allergiás, hiába van jól gyógyszeres kezelés mellett, nyilván nem fog mégsem egy parlagfű-mező közepén sátrat verni. Ergo ha a macskaszőrre is allergiás vagy(nem tudom mennyire, a próba mit mutatott?, meert ennek is vannak "fokozatai"),akkor hiába szeded a gyógyszert,sosem leszel tünetmentes amíg egy házban vagy az allergia kiváltójával. Nyilván enyhe allergiánál, tüsszögésnél megoldható, no de azért fulladni miatta? Vagy vizsgáltasd meg magad még egyszer célirányosan macskaszőrre és ha pozitív a próba,ráadásul erős túlérzékenységet mutat,akkor mérlegeld újra. Én megértem, ha nem akarsz megválni a cicustól, de ha házban laksz, akkor ne tartsd bent,vagy keress valami megoldást, a nehézlégzés, fulladás stb...nem tréfa dolog,cica ide vagy oda.
2013. febr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!