Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik a pajzsmirigy alul/túlműkö...

Mik a pajzsmirigy alul/túlműködés tünetei? Már voltam néhány éve, és volt egy kis gond, de nem kaptam gyógyszert. Most valószínűleg az lesz.

Figyelt kérdés
Ezek közül melyik fér bele? hajhullás, fáradékonyság, ingerlékenység, rendszertelen ciklus, szőrnövekedés, hízás, zárkózottság, stb...
2013. febr. 1. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
A túl és alulműködés tünetei nagyon hasonlóak, nagyon összemosódhatnak, de az is lehet hogy egyáltalán nincs tünete. A felsoroltak bármelyike lehet.
2013. febr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja, és állandóan szédülök, ha lefekszem pár percre. Eddig csak a nap közbeni fekvéssel volt gond, most már a reggeli ébredéskor is. Ráadásul terhesség vége felé elkezdtem vizesedni. Most, 2 évvel később mintha újra érezném, hogy megduzzad kezem-lábam. ( zuhanyzás után láttam a lábamon hogy meg van dagadva) :(
2013. febr. 1. 19:17
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2013. febr. 1. 19:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát, én nem mondanám, hogy annyira összemosódnak. Ez igen valószínű alulműködés lesz, ekkor fordul elő hízás, fáradékonyság, letargia, depresszió, hideg végtagok, stb. Amíg túlműködésnél szorongás, magasabb testhőmérséklet, fogyás, remegés. Persze vannak mindkettőben általános hormonzavaros tünetek, amik minden ilyennél előfordulnak, ilyen például a cikluszavarok, de azért mégis eléggé különbözik a kettő.
2013. febr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az orvos is alulműködést mondott, de határérték körül volt az eredmény, ill. a tesztoszteronom volt kicsit magasabb ( ha jól emlékszem). Akkor nem foglalkoztunk vele, mert egyéb gondok is voltak, így meddőségi kp-ba küldött, de közben kiderült, hogy terhes vagyok. A helyzetet bonyolítja, hogy epilepsziás is vagyok. És ez az állapot romolhatott a terhesség alatt? ( állítólag a terhesség alatt megbolondulnak a hormonok.) Előtte is ilyen voltam, de szülés után sokat romlott. Pl. annyira fáradt vagyok ,hogy nincs erőm, energiám mosni, főzni, sokszor zuhanyozni, nem érdekel, hogy nézek ki. ( plusz a terhesség miatt kötényhasam is lett, és csíkosabb vagyok, mint egy zebra) :(
2013. febr. 1. 19:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Sokaknak ilyenkor lángol fel a betegsége, mivel igen nagyban befolyásolja a stressz, és hát egy pici baba nem kis munka. Keresd vissza a leleteid, és menj el endokrinológushoz, biztos nem lesz kidobott idő.
2013. febr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi neked is. Mivel amúgy is rendszertelen, és rákszűrésre is kell mennem, megbeszéltük a dokival, hogy ad beutalót laborba hormonvizsgálatra, és utána endokrinológushoz.
2013. febr. 1. 20:34
 8/10 anonim ***** válasza:

A terhesség nagyon is rontja a pm alulműködést, mivel a magzat megfelelő fejlődéséhez nagyon sok jód kell és 1 körüli TSH-nak is kell lennie. Az epilepsziás problémákat ketogén diétával helyre tudják tenni, de ez csak orvosi felügyelet mellett ajánlott és biztos nem terhesen.

Az alulműködést biztosan kezelni fogják hormonokkal, gyógyszer formájában, mert elvetélhetsz vagy a kisbaba fejlődésénél lesznek zavarok :(( (növekedés, idegrendszer megfelelő kialakulása)

De hallottam eseteket, ahol 8-9-es TSH-val is egészséges kisbaba született.

2013. febr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaj, ne haragudj, közben láttam, hogy már megszületett a kisbaba! Bocsi!
2013. febr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Semmi gond :) Egyébként az epilepsziám nagyon sokat javult a terhesség alatt.
2013. febr. 5. 22:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!