Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Műtöttek már valamire? Mire?...

Műtöttek már valamire? Mire? Mikor? Hogy élted meg?

Figyelt kérdés
2009. aug. 30. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

igen mütöttek.10 éve és 9 éve is.

mellkas mütétem volt,mindkétszer.

hoyg éltem meg?

muszály erösnek lenni ilyenkor,ha van elég eröd menni fog.

16 éves voltam az elsönél,300km re volt a korháza lakhelyemtöl,igy a szüleim nem tudak foylton melletm lenni,csak magamra számithattam.nehéz volt,lelkileg és fizikailag egyaránt.ja és a tetjébe szakmunkásvizsgára készültem épp akkor.

2009. aug. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Vak béllel.Kb.10-11 évessen.Hát az első műtét mindíg nehéz.De miután túl estél rajta és röhögsz egy jót hogy ez semmi nem volt miért voltam annyira betojva.Most már így vagyok vele én is.Elősször nagyon féltem.Nyugi.Senki nem várja el hogy bátor legyél.
2009. aug. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
15eves voltam ( most 17 vagyok), nekem is vakbelmutetem volt.Nagyon feltem,nem is maga a mutettol,hanem az altatastol.De szerencsere hamar eltelt es a korhazban toltok napok is:) De azert rettegnek,ha esetleg valamilyen okbol megint muteni kene engem...csak oda ne keruljon az ember,hogy beteg legyen.
2009. aug. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1988-ban 7 évesen vakbélműtétem volt, amikor is a féregnyúlvánnyal együtt el kellett távolítani a jobb oldali petefészkemet. Emlékszem, nagyon rosszul esett, mert odakint szakadt a hó, mindenki hógolyózott meg hóembert épített, én meg bent feküdtem a szobában. :( Azt, hogy mit vettek még ki a féregnyúlvánnyal együtt, nem tudtam, nem is tulajdonítottam neki jelentőséget. (Egyelőre most sem tapasztalom hátrányát, nem tudom, mi lesz, ha belevágunk a gyerekprogramba.)

1991-ben bélelzáródás miatt műtöttek megint. Akkor tanácsoltam az orvosnak, hogy inkább cipzárt rakjon be, így bármikor újra belenézhetnek a hasamba, vágás nélkül. :)

3 évvel ezelőtt volt egy nőgyógyászati kisműtétem, de az csak egyéjszakás bentfekvést jelentett.

Úgy érzem, viszonylag könnyen vettem mindegyik műtétemet, sokat nem is problémázhattam miattuk, főleg gyerekként, mert nem kérték a véleményem, és bár akkor talán rosszul esett, de műtét után mindig jó lett. A mai napig így vagyok egyébként, hogy a rossz után mindig a jót várom. :) Bocs, hogy egy kicsit hosszú lett. :) 27/L

2009. aug. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

8 évesen a szememet. Nem sok mindenre emlékszem, csak arra, hogy akkor lettem először "szerelmes". Méghozzá az ápolóbácsiba (?), aki felkísért a műtőbe, majd a műtét után a karjában vitt le, mivel eléggé kótyagos voltam (hát nem romantikus?!). Még a nevére is emlékszem, Árpi volt, és olyan huszonéves lehetett. :)

Meg még annyi rémlik, hogy amikor beértem a műtőbe, valami zsínórban majdnem felbuktam, és ott volt vagy 20 ember és mondták, hogy jaj, vigyázzak magamra, meg ne üssem magamat. És a műtőben nagyon hideg volt. Utána feltettek a műtőasztalra, a lábujjamra rácsiptettek valamit, és belenyomtak vmi tűt a bal kézfejembe amiről nem szóltak nekem előre, majd megkérdezte a doki, hogy ugye nem is fájt? Én meg mondtam, hogy de. Utána kérdezte az altatóorvos, hogy szoktam-e nézni űrhajós meséket? Meg se várta, hogy válaszoljak, már nyomta az arcomra a maszkot. Mondta, hogy most játsszunk űrhajósat, lélegezzek a maszkon keresztül. Tudtam, hogy most jön a "gáz", és meg akartam viccelni a dokikat, hogy ébren maradok. Ez sajnos nem jött össze, a második levegővételemre természtesen már nem is emlékszem, bealudtam. :D

A műtét után sokat hánytam, sokáig fájt a szemem és mivel nyáron műtöttek, nem mehettem strandra a fertőzés miatt, de egyébként nem mondanám, hogy megviselt a műtét, sőt, inkább büszke voltam magamra. :)

2009. aug. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Első két válaszolónak: Köszönöm az aggódásokat, de nem készülök műtétre, csak kíváncsi voltam mások operációira.

Engem is műtöttek már 18 éves koromban epekövekre.

22/L

2009. aug. 31. 07:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem 6 és fél éve műtöttek, először úgy volt, hogy csak epekövem van, és a műtét közben derült ki, hogy perforált vakbelem is van! Neked kiváló egészséget és minden jót kívánok!!!
2009. aug. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én is jó egészséget kívánok Neked és a többieknek is!:-)

2009. aug. 31. 15:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!