Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el a barátnőm...

Hogy magyarázzam el a barátnőmnek, hogy ezzel nagyon rosszat tesz nekem? (többi lent)

Figyelt kérdés
Pár napja állapítottak meg nálam cukorbetegséget, amit igyekszem a suliban amennyire lehet titkolni, (a hozzám legközelebb állók tudnak róla) mert egyrészt szégyellem, másrészt mindenki tök idiótán reagálja le.. viszont az egyik barátnőm egyszerűen nem fogja fel, hogy ez nekem egyrészt mekkora lelki teher most, és,hogy ez az egész nem olyan, amit 2 perc alatt feldolgozol és elfogadsz. Persze tudom hogy vannak akiknek sokkal rosszabb, nem is panaszkodom, de ő nem fogja fel, hogy nekem most arra van szükségem, hogy vidám emberekkel legyek (mint a másik barátnőm), és ne olyanokkal akik folyton valami hülyeség miatt puffognak, meg tök negatívan állnak mindenhez (ez a lány ilyen). Amikor a vidám barátnőmmel vagyok, teljesen megsértődik és ezt hallgatom mióta, hogy őt elhanyagolom stb. legszívesebben most elkerülném nagy ívben, de nem akarom elveszíteni mint barátomat, egyszerűen másra van most szükségem. hogy magyarázzam el ezt neki?

2013. jan. 9. 18:02
 1/10 A kérdező kommentje:
-még azt sem bírtam neki elmondani, hogy mit jelent ez nekem, mert már akkor a képembe röhögött, amikor elkezdtem mondani hogy orvoshoz jártam, és amikor elkezdtem neki magyarázni, hogy a szénhidrátot nehezen bontja le a szervezetem (gondoltam megmagyarázom, hátha eljut az agyába mi a bajom) már visítva röhögött... az ilyenekkel mit kezdjek?
2013. jan. 9. 18:06
 2/10 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok ennyi ésszel, 5?

Nem tudom mi szégyellni való van ezen, másként kell étkezned egyszerűen...

2013. jan. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
A cukorbetegség az első, kezdeti fázisában még gyógyítható, osztálytársam is cukorbeteg lett és minden szünetbe kellett mérnie a cukrát és délben meg inzulint beadni magának.Aztán találtak szülei egy ilyen természetgyógyászt, 4-5 kezelés alatt teljesen helyrejött, 12.000 Ft volt egy kezelés, a gondolod, elkérhetem tőle a klinika címét.
2013. jan. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nehogy higyjél utolsónak, I.-es diabetes nem gyógyítható.
2013. jan. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És akkor osztálytársammal mi lett, hogy meggyógyult? Mondd már el kérlek.
2013. jan. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mézesheteknek hívják a folyamatot, amikor alig kell inzulin, aztán a természetgyógyász elkér sok pénzt pár vércukorcsökkentőért, és voálá kész a "gyógyulás"
2013. jan. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első körben próbáld meg te megérteni a barátnőd. Nekem is van cukorbeteg barátnőm, és emlékszem, hogy a gimiben tök más volt az emberek viszonyulása hozzá, mint most.

Ennek az az oka, hogy a laikusoknak elképzelésük sincsen arról, mivel jár a cukorbetegség. Esetleg kérd meg, hogy saját szavaival mondja el, hogy mi ez és milyen következményekkel jár.

Jó eséllyel annyit fog mondani, hogy "hát nem ehetsz édességet, meg szúrni kell magad". Mert az emberek azt hiszik, hogy ez csak ennyi. Tudom, mert régebben én is ezt hittem. Úgy gondolják, hogy az elején kicsit nehéz, mert le kell mondani a csokiról, de végül is ott vannak a diabetikus dolgok is. Aztán megszokja az ember, meg a szurit is. Úgy gondolják, hogy ez egyáltalán nem egy súlyos dolog, bármeddig lehet vele élni, felesleges miatta rinyálni.

Közben fogalmuk sincs arról, hogy nem csak a csokiról kell lemondani. Szigorú diéta, állandó szénhidrát számolgatás, kórházba járkálás.

Ha véletlen ki kell menned óráról enni vagy inzulinozni, akkor rögtön jön az, hogy felhasználod a betegséged arra, hogy lógj.


Szóval szerintem első körben ezeket a tévképzeteket kellene eloszlatnod a fejében. Éreztetned vele, hogy ez igen is súlyos, és számodra elég nagy lelki teher.

Utána szépen elmondani neki, amit itt leírtál. Hogy neked most szükséges van a pozitív gondolatokra és a támogatásra, de úgy érzed, hogy ezt tőle nem kapod meg.

2013. jan. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És ez a gyógyulás és "mézeshetek" ez kb. másfél évig is tarthat?
2013. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, tarthat. Az elején még termel egy minimális inzulint a cukorbeteg szervezet. Ha ezt "lekezeled" mindenféle gyógynövénnyel, akkor visszaállhat egy időre, de aztán megint kell inzulin.
2013. jan. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A cukorbetegséget nem szabad szégyellni és eltitkolni!! Ha esetleg valamikor rosszul lennél, mondjuk nagyon leesik a vércukor szinted (ne kerüljön rá sor!!), akkor legalább a közvetlen környezetednek tudnia kellene, hogy mit kell ilyenkor tenni! Nyíltan, őszintén beszélj a betegségedről, semmi titkolnivaló nincs benne. Azzal a furcsa barátnőddel pedig ne foglalkozz! Most az a fontos, hogy mindent ügyesen kitanulj, ami ezzel jár. Cukormérés, inzulinadás, szénhidrátszámolás... stb. Ez komoly dolog azért, a cukorbetegséggel nem szabad játszani és elnevetgélni. Sok sikert!
2013. jan. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!