Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire kell lefogynia...

Mennyire kell lefogynia valakinek ahhoz, hogy elmaradjon a menstruációja?

Figyelt kérdés
Kihangsúlyoznám: NEM akarok ennyire lefogyni,más miatt kérdezem. Tavaly (17 éves voltam) kétszer is kórosan lefogytam,egyszer nyáron 42 kilóra,mert nem bírtam enni,egyszer pedig télen 41,5 kilóra,az viszont már betegség miatt volt,jóformán két hétig innivalón éltem. Alkatilag is vékony vagyok,de úgy gondolom,ez még így is sok volt,de mégis rendesen megjött,és megdöbbenve olvastam,hogy valakinek nem jön meg fogyás miatt,illetve hát kóros soványságnál.De ennél lejjebb hogy lehetne már fogyni?! Ez nem elég kóros? 42 kiló nem hiszem,hogy ajánlatos,még úgy sem,hogy alacsony vagyok. (már visszahíztam) Mi az a határ,amitől már nem menstruál valaki?
2009. aug. 26. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A normális hormonális működés nem is igazán testsúly, hanem egy bizonyos testzsír arány kérdése. Ha valakinek fogyás miatt elmarad a menstruációja ez a testzsír arány csökken le nagyon. Igazából bölcs a természet, a test nem lenne képes kihordani egy babát és ezért nem is érik meg pete.


[link]

2009. aug. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Így igaz, a zsírszövet arányától, mennyiségétől függ. Az ösztrogén nevű hormon ugyanis a zsírszövetben raktározódik és a zsírban oldódó fontos vitaminok is. Ha ezek mennyisége vészesen lecsökken, onnantól maradhat el a menses.
2009. aug. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
ééértem,ezt nem tudtam:) köszi mindkettőtöknek!
2009. aug. 26. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!