Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A leírásban leírt tünetek...

A leírásban leírt tünetek számítógép mellékhatásai?

Figyelt kérdés

Számítógépekkel dolgozom napi 8, 10-órát, rendszergazda vagyok. Ezelőtt csináltam egy 2 éves programozó képzést, szintén napi 10 órákat gépe előtt ülve. 2008 januárjában elkaptam egy csúnya vírus, onnantól kezdve székrekedésem volt fél évig, majd utána hasmenés, híg széklet, többnyire reggelente, orvosok szerint IBS. Emellé jöttek a pánikrohamok 2008 októberétől, egyre gyakrabban, volt olyan, hogy nem bírtam iskolába se menni napokig, olyan hasmenésem volt. Álomszerű rossz érzésem volt, szédülés, remegés. Otthon kevésbé, inkább útközben kapnak el a rosszullétek, ha nem ülök 1 2 hetet gépnél, csökken, majd megszűnik. Nyáron sokat pihentem, hamsneés majdnem teljesen elmúlt, de most ismét 10 órákat ülök gépnél, és megint kezdődik! Mi a fene lenne ez?

F/21


2009. aug. 26. 16:51
 1/3 anonim válasza:
Szerintem egy orvossal kellene beszélned erről. Miközben osvastam, arra gondoltam, hogy nem túl valószínű, hogy ilyen tünetek jelentkeznének amiatt, hogy túl sokat vagy gép előtt, de a szédülés és remegés már elég valószínű, hogy attól van. Szóval szerintem jobb lenne ha orvoshoz mennél, de ez csak az én véleményem.
2009. aug. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kell menni. Valami szorongásos zavar van itt. Az lehet, hogy a munkahelyi környezet hívja elő a rohamokat, de nyilvánvaló, hogy a számítógépek csak akkor váltanak ki ilyesmit az emberből, ha már eleve van valamilyen folyamat a háttérben (én napi 15 órát is a gép mögött ülök, de inkább álmos vagyok tőle, mint pánikolnék). Az csak természetes, hogy ha a szokott környezetedből kiszakadsz (pihenés, környezetváltozás), az enyhíti a tüneteket - ez gyakran így van. A szorongás-betegségek a modern ipari társadalmakban bizony elég gyakoriak.
2009. aug. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy túl komolyan veszed az életet, nagy benned a megfelelni akarás, a tökéletességre törekedés, a legkisebb hibákon való bepánikolás.

Egyszerűen higgadj le. Először is ne foglalkozz azzal, hogy mások mit gondolnak rólad, hiszen senki se ismerhet olyan jól, mint te önmagadat. Aztán ne szorongj azon, hogy nem tudsz mindent tökéletesen megcsinálni, senki sem lehet tökéletes, el kell fogadnod magad olyannak, amilyen vagy. Túlhajtani se kell magad, dolgozz annyit amennyit szükséges, és itt nemcsak esetleges fizikai munkáról beszélek, hanem bármilyen akár iskolai tevékenységről is. Kevesen születtünk igazi "élmunkás"-nak, és mégkevesebben robotnak. :)

Ha meg esetleg szorongsz azon, hogy valamit rosszul csináltál, vagy hibáztál ne tedd! Mint már mondtam, nem vagyunk tökéletesek, és nem várható el, hogy mindent jól csinálj az első alkalommal.


A legfőbb dolog az ember életében az, hogy jól érezze magát, és elvileg modern társadalmunk azért jött létre, hogy minnél több időnk legyen ilyesmire, ne pedig attól kelljen félni, hogy mikor ölnek meg. Ha azon szorongsz, hogy hogyan tudsz teljesíteni, és meg sem próbálod élvezni az életet, azzal meghazudtolod emberi mivoltodat. :D

2010. márc. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!