Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bedagadt torok, pánikbetegség?...

Bedagadt torok, pánikbetegség? 17/l

Figyelt kérdés

Hali! 17/l vagyok és tegnap este négy körül felébredtem arra, hogy nem épp tökéletes a torkom, konkrétan akkor úgy éreztem, hogy meg van dagadva és nem kapok levegőt, most kapok levegőt, de nehezemre esik nyelni, mintha gyengék lennének ott az izmaim.

Tudni kell rólam, hogy szorongásos betegségem van, és nehéz megkülönböztetni a 'beképzelt' tüneteket a valódiaktól. Van valakinek valami tippje, hogy ezt hogy kell?

+mit csináljak, hogy eltűnjenek ezek a tünetek? :(((



2012. dec. 31. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
A szorongásra nem szedsz gyógyszert?
2012. dec. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Mi pontosan a szorongásos betegséged? Mióta tart? Mivel "kezeled"? (gyógyszer, pszichológus, próbálsz esetleg valamilyen relaxálást, meditációt, autogén tréninget végezni?)


Nekem annak idején az segített, hogy kb 1 órát relaxáltam valamelyik módszerrel. A pánikbetegségemet ugyan nem oldotta meg, de annyira ellazított, hogy tudtam érzékelni, abban a belazultabb állapotban is nehezen nyelek-e vagy csak bekaptam valami vírust.

2013. jan. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát konkrétan nyár óta tart és változó. Először egy darabig nem mertem kimenni az utcára, később ez sikerült, de néha még mindig rámtör a félelem, hogy az utcán ha elájulok vagy rosszul leszek, akkor lehet, hogy nem lesz ott senki. Meg egyszerűen csak az érzéstől félek :/

De mostanában inkább az dominál, hogy nagyon rákattogok egy-egy rossz gondolatra és nem hagynak békén :(( Meg eléggé kezdek hipochonder lenni :( Pl félek, hogy agyvérzésem lesz, meg hogy skizo vagy más mentális betegségem lesz :( Pedig alacsony a vérnyomásom és nem is kávézok pont emiatt.

Sedatif PCt szedek, pszichológushoz járok (beszélgetek vele, de néha nyögvenyelősen megy :( meg autogén tréninget tanulok) plusz az egyik haveromtól kaptam két szem nyugtatót, vészhelyzetre, neki is hasonló bajai voltak, mint nekem. :/

2013. jan. 1. 20:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!