Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bele lehet halni a túlzott...

Bele lehet halni a túlzott Ventolin használatába (asztham spray)?

Figyelt kérdés
Nyár van. Allergia. Nekem nem csak az orrfújás meg a könnyezés és tüsszögés okoz szenvedést hanem nem napok levegőt a számon sem. Aszthmát nem állapítottak meg nálam, csak tüneteket. Elég sokat használom naponta a Ventolint. Hallottam régen, hogy egy kislány belehalt túladagolás miatt.. Mennyi lehet az a túladagolás?
2009. aug. 24. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi a te max adagod, nálunk aszthmás fiamnak 5x2 puff volt a napi adagja. Minden2 puff után minimum negyedóra szünetnek kellett lennie.
2009. aug. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha már alkalmaztad a max adagot, menj el az orvoshoz! Ha hallja, hogy nem kapsz levegőt akkor ad valamit rá. Ha fulladsz, abból nagy baj lehet. Van amikor kevés a ventolin.
2009. aug. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is elég sokat használtam a Ventolint régen, nem adtak gyógyszert az allergiás asztmámra, mondván, hogy még felesleges. Kerestem egy másik orvost, aki mégis úgy döntött, hogy szükség van megelőző kezelésre. Most minden este puffolok magamnak abból a gyógyszerből (Alvesco), és láss csodát, már csak ritkán van szükség a Ventolinra, főleg, ha sportolok, vagy ha füstös helyre megyek.

Azt tanácsolnám, hogy keress fel egy másik orvost, mert tényleg nem használ ha túl sok gyógyszert fújsz be. Sőt maguk az orvosok is azt mondják, hogy ha egy héten 5-7x használod menj vissza a rendelésre.

Bocsi a hosszú válaszért, de remélem tudtam segíteni.

2009. aug. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A ventolin ihalátorba nem lehet bele halni ez hülyeség. Van egy max adag amit túl lépni nem lehet csak vég szükség esetén.Mert légszomjat okozz.
2015. nov. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!