Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől hullhat a hajam? hajvasa...

Mitől hullhat a hajam? hajvasalástól? vagy mitől?

Figyelt kérdés
Írjatok dolgokat,amitől elmúlhat
2009. aug. 22. 16:59
1 2
 1/14 anonim válasza:
Egy pár hónapja az enyém csomókban hullott. Nagyon kétségbeestem elmentem orvoshoz, aki az mondta, hogy nagyon fontos hogy mindig ugyanolyan samponnal mossam és ne nagyon vasaljam. Így tettem, azóta nem hullik:)
2009. aug. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Értem..és egyáltalán ne is vasaljam??? de akkor ugy nézek ki mint egy nemtudom mi xD

de azért kipróbálom=)

2009. aug. 22. 17:05
 3/14 anonim ***** válasza:

A hajvasalástól nem hullik ki a haj, csak a szerkezete megy tönkre, eltörik, kiszárad. Az orvos valószínüleg azért mondta hogy ne vasald, mert már 50-60éves kopaszodó fószer (mint általában minden háziorvos) és pontosan azt sem tudja mi az a hajvasaló, de lányaitól, unokáitól hallja hogy nem tesz jót a hajnak...

A hajhullás leggyakoribb oka a vashiány amit receptre felírt vassal lehet 3 hónap alatt helyrehozni.

Menj el orvoshoz, kérj vértesztet tőle.

2009. aug. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi szépen az 5letet
2009. aug. 22. 17:13
 5/14 anonim ***** válasza:
sajnos a lányom is sokat vasalja a haját és nagyon csunya a haja.ő mikor kicsit leáll ahajvasalásról akkor a kallosnak a mézes pakolását használja meg vitamint szed és javul a haj állapota.vitamin neve HAAR VITAL KOMPLEX és dm es márkás
2009. aug. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Értem...kössszönöm:)

mindenféleképpen kipróbálom=)

2009. aug. 22. 17:28
 7/14 anonim ***** válasza:

Hajhullás simán lehet a hajvasalótól. Én 22 vagyok és nő, nem 60, és én is vasaltam egy időben, míg rá nem jöttem, hogy attól hullt. Biztos nem mindenkinek, de nekem így volt, eleve vékony szálú a hajam.

Egyébként hajhullásnál gyanakodni lehet elsősorban valamilyen gyulladásra, gócra a szervezetben pl. krónikus mandulagyulladás (klinikán dolgozom, és sok embernek ezért kell kivenni a manduláit), rossz fog, stb. Persze vashiány is okozhatja (de vasat el ne kezdj magadtól szedni, először vérvétel kell).

Először még nem orvoshoz mennék a helyedben, hanem kipróbálnám, hogy ha egy darabig nem vasalom, és intenzív pakolást használok, nameg sok vitamint eszek, javul-e.

Egyébként évente 2x mindenkinél van egy időszak, amikor intenzíven hullik a hajunk és sok új nő helyette (nem tudom máshogy mondani, ez olyan, mint amikor pl. a kutyák vedlenek, szőrt váltanak).

Én azt tanultam, hogy napi 100-150 szál hajszálnál több kihullása esetén beszélünk hajhullásról. Eddig az értékig normális. Bár arra még nem jöttem rá, hogy lehetne ezt pontosan megszámolni, de ismerek olyat, aki hajmosás után nekiállt, és megszámolta, összesen mennyi haja jött ki.

2009. aug. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
az nagyon kemény:D megszámolja mennyi hullott ki:D
2009. aug. 22. 19:41
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen, megszámolta, mert nagyon megijedt, mert intenzíven kezdett el neki hullani hirtelen, és ez lehet tumortól is.
2009. aug. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Előző vok. Jajj, direkt nem írtam a tumort a fentebbi felsorolásomba, nehogy megijesszelek, erre az előbb csak kiböktem, hogy az ismerősöm miért számolta meg a haját kétségbeesve. Szóval, nehogy megijedj, egy daganatosnak azért más tünetei is vannak ezen kívül. Nálad valószínűbb, hogy intenzívebben kéne ápolnod.
2009. aug. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!