Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan távolíthatnám el a...

Hogyan távolíthatnám el a lábújjamban lévő üvegszilánkot?

Figyelt kérdés
2 napja beleállt egy üvegszilánk a nagylábujjamba. Megpróbáltam egyből kiszedni tűvel,de semmit sem láttam.Pedig a szemem tökéletes,és természetes fénynél néztem.Viszont nem bírok ráállni a lábamra,borzasztó szúrást érzek.Tegnap az ápolónő szomszédom javasaolta,hogy bontsam ki tűvel a lábam,és úgy hozzá tudok férni. De semmit sem láttam. A lábam ugyanúgy fáj. Úgy hallottam,hogy ha a baleseti sebészeten érzéstelenítés nélkül vágják fel a lábam. Igaz ez? Borzasztóan félek. Így nem tudok semmit sem csinálni,valamit kezdenem kell vele. Vízben nem ázna ki?Esetleg nem löki ki a szervezetem magától?
2009. aug. 18. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen ki van zárva, hogy érzéstelenítés nélkül vágják fel. Azért a sebészek nem hentesek! Menjél csak el a sebészetre, magadat nem tudod megoperálni. Vízben biztos, hogy nem ázik ki, esetleg kilökődhet,de ha eddig nem tette, nem érdemes vele várni, mert csak begyullad.
2009. aug. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
vágd fel és vedd ki csipesszel, nem olyan vészes. ha meg még látod is hogy hol van pontosan, akkor nem lesz gond.
2009. aug. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sebészetre menjél, ne operálgasd saját magad!!!


Tuti, hogy érzéstelenítésben végeznek mindent, sőt szakszerűen fertőtlenítik a sebet.

2009. aug. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És az az érzéstelenítés tényleg ér valamit?Ígyis tudnak segíteni,hogy nem látszik semmi a lábújjamon?
2009. aug. 19. 00:05
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Persze hogy ér, teljesen elzsibbaszt...


Mondanám hogy vegyél lidokain kenöcsöt vagy ampullás injekciót aztán kend körbe vele, vagy az injekciót szurd be kétoldalról az ujjadba a bőr alá, és nyomd tele de nem tudom képes lennél e rá...


Teljesen elzsibbad majd, úgy hogy 3 órán át akár egy szöget is átverhetsz rajta azt sem érzed!!



Ha mindenképp magadat akarod megmüteni akkor csak úgy kezdj bele ha becslésed szerint nincs tul mélyen a szilánk, ha csontközelben van akkor ne kezdj bele oda szakember kell!!


A szilánk nagyságától függően szükséged lesz éles borotvapengére, vagy szikére, csipeszre, körömvágó csipeszre, hegyes ollóra jódra vattára vagy papírzsepire, hideg vízre és egy jófényü olvasólámpára..


Ne vágj túl nagyot a pengével max 2-4 milimétert, az olló hegyével nyúlj be és ha szerencséd van megtalálod a kemény üveget a puha husban... Ha tudod kanalazó mozdulatokkal kotord ki, ha nem sikerül akkor segíts rá a csipesszel úgy hogy az olló hegyével megtámasztod, a csipesszel pedig próbálod megfogni miközben nyomod befelé a csipeszt!!


Ha kicsi a lyuk akkor vágj rajta vmennyit és a környezö bört kapard le vékonyitsd el.. Ha nagyon vérzik közben is öblíthetsz vízzel, vagy felitathatod...Ha végeztél áztasd ki hideg vízben, fertötlenítsd és tegyél rá dunsztkötést!! 2-3 nap múlva már semmi bajod!!

Varrni 1 cm alatt nem kell!!

2009. aug. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

édesistenem:| ez nem túl bíztató..

azt hiszem,jobb,ha orvoshoz fordulok. nem bírnám ezt végig nézni. ebből tényleg semmit nem fogok érezni?így annyira morbidnak hat. nekem pedig különösen alacsony a fájdalomköszöböm. 2-3nap múlva semmi bajom?tehát ha elmegyek ma,holnap,20.-án esélyem sincs arra,hogy sétálhassak a városban?

2009. aug. 19. 04:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

OK!

Ha nem hiszel nekem akkor vegyél egy kis lidokain kenöcsöt a szádba, elég egy mogyorónyi mennyiség, dörzsöld szét a nyelveden, tartsd bent 5 percig aztán köpd ki!!


Szurj egy tűt a nyelvedbe, érzel valamit?

Kb ennyit érzel majd a mütét közben is...

2009. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

2-3 nap múlva fogsz odajutni hogy nem fog fájni a kötés alatt, mert ha nem maradt bent semmi akkor kb ennyi ideig tart a sebláz..

Pár nap után a kötést is ajánlatos levenni hogy szellözzön a seb.

De ez még persze nem azt jelenti hogy teljes értéküen terhelheted is a lábad, ahhoz kell legalább két hét,utánna akár már focizhatsz is!!

2009. aug. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!