Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körömbenövés végleges megszünt...

Körömbenövés végleges megszüntetése körömlevétellel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég rossz lábkörmöket örököltem, széles, lefelé ível a széle, mindig benő a húsba, majd levedzik, gennyedzik és vadhús nő rajta. Emellett lúdtalpam van, ami megint nem tesz jót a körmöknek (pl. a kislábujjamon a köröm teljesen oldalirányba fordul járáskor, több lábujjon bőrkeményedés alakult ki a járástól, stb.)

Persze fáj és vérezni is szokott, alapból pedig elég büdös a gennyes alvadt véres rászáradt trutyi.

Csinálta már pedikűrös, fájt mert nem adott érzéstelenítőt, ráadásul nem is lett jobb.

Lézeres műtéten voltam, az sem ért semmit, mert ugyanúgy kinőtt a köröm a széleken bele a húsba.

Voltam sebészeten is, ott viszonylag rendesen megcsinálták a széleit (tehát hosszabb távon volt jó) viszont mára visszatért újra a probléma (kb. 1 évig bírta).


Arra gondoltam, hogy lehetne-e akár magánsebészeten olyat kérni, hogy az összes lábujjról távolítsák el a körmöt (teljes egészében) és véglegesen? (tehát kiműtik a teljes körömházat is, hogy ne nőjjön egyáltalán)

Tudom kissé meredek ötlet, de én már évek óta szívok ezzel és rohadtul elegem van, ezért lennék vevő egy végleges megoldásra.

Lábujjamon nem kell semmire a köröm, nem kéne vágni, nem rakódna alá kosz, ezért be sem gyulladna, könnyebb lenne a tisztántartása is, mindig zoknit hordok szóval nem sokan látnák csupaszon a lábfejemet, körömgomba kérdés sem érintene, stb. csomó pozitívum!


Elvileg nem lenne utána érzékeny, mivel megkeményedne a bőr (van ismerősöm akinek a kezén lévő egyik körmöt szedték le, mert véletlenül belevágott a körömházába, ott így nem nő köröm, kérdeztem érzékeny-e, azt mondta hogy nem)


Mi a véleményetek? Belemenne-e a sebész?


Aki tudna képet olyan lábról, amin egyik ujjon sincs köröm akkor linkelheti! Kíváncsi vagyok hogy nézne ki...


2012. nov. 30. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:

(lehet nem fogod hasznosnak találni a válaszomat)

Mikor velem ez megtörtént h a husi majdnem nőtt akkor az orvos tanácsolta h mindig vágjam le a csücskét szóval az éles rész vágjam ki és mindig tágítsak a bőrön szal olló hegyivel kicsit masszírozzam kíljebb a rendes húst . a vadhúsról annyit tudok h barátnőmnek krémet adtak rá és ugyanígy vágnia kellet és kitágítani kicsit a lábujján a köröm szel melletti húst

2012. dec. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Süniii te azon szerencsések közé tartozol, akiknek ez sikerült. nekem például annyira benőtt, hogy a köröm sarkát nem is lehetett megtalálni, mert ha az ollóval szinte hozzáértél már vérzett gennyedzett stb. nekem lézerrel vágták ki, úgyhogy ezt tudom javasolni. szinte minden érv mellette szól. teljesen fájdalom mentes, végleges tekintve, hogy a körömágyba is belevágnak, így soha nem fog újra belenőni a húsba. egyetlen hátránya, hogy 8000Ft. én évekig szenvedtem vele, orvosról orvosra jártam sikertelenül. aztán interneten találtam ezt a lézersebész doktornőt és megváltozott az életem. Debrecenben és Nyíregyházán rendel (a nevére sajnos nem emlékszem, de googleval megtalálod 5 mp alatt a lézersbész, benőtt köröm és Debrecen szavakkal). remélem megoldódik a gondod, tudom hogy kín amiket átél vele az ember.
2012. dec. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én azért jól széttdrancsíroztam a lábujjamat

de örülök h te hasznosabb választ adtál tudtam h azért az enyim enyhébb gond volt ezért írtam h nem biztosan hasznos

2012. dec. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Enyémet amikor meglézerezték még rosszabb lett mint volt, mert elkezdett jobban begyulladni és gennyedzeni!
2012. dec. 20. 09:10
 5/5 anonim válasza:

Nekem pár napja volt egy ilyen műtétem. Rendes sebészi, nem lézeres és nem pedikűrös. A nagylábujjamon nőtt be a köröm, gennyedzett, vadhús nőtt rá sőt olyan csúnya volt hogy mikor meglátta először a sebész, azt se tudta mi az a fekete rajta:D Azt hittem csak a köröm szélét távolítják el, de leszedték az egész körmömet arról az ujjamról:/ Most eléggé fáj nagyon nehezen és sok időbe telik míg gyógyul...

Antibiotikumot is adtak fel, a gyorsabb gyógyulás és a fájdalom ellen. 2-3 naponta kell mennem kötözésre de kész pokol, nagyon fáj:S Ha neked is ilyen durva akkor, csináld meg bár az utánna lévő 1-2 hét nem lesz leányálom:D

2013. febr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!