Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért izzadtságszagú a hónalja...

Miért izzadtságszagú a hónaljam, ha ügyelek a higiéniára, rendszeresen mosakszom, használok dezodort, és nem is izzadok rendellenes módon?

Figyelt kérdés

Használok solutio antisudoricat is, ettől nem izzadok, de mégis izzadtságszagom van.

Mitől lehet ez, és mit tehetek ellen?


2009. aug. 16. 19:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És a szőrzetem is mindig leszedem.
2009. aug. 16. 19:18
 2/11 anonim ***** válasza:
Én a lábammal vagyok ugyanígy, pedig naponta többször is megmosom meleg vízben, plussz naponta egyszer én is használom a solutio antisudoricat, plussz lábsprét. A talpam nem izzad, de mégis izzadságszaga van, ráadásul rohadt kellemetlen ez a munkahelyemen.
2009. aug. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert vannak olyan kevéssé szerencsés emberek, akiknek erősebb a testszaguk az átlagnál. Jó hír, hogy már múlóban a kánikula:)
2009. aug. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
stresszes vagy lehetséges! Nekem is ilyen problémám volt de elmúlt,szinte mindennel próbálkoztam de semmi.Később rájöttem stresszes vagyok.Én írattam ki a háziorvosommal ő ajánlotta Frontin 0.25 tablettát.Ez egy nagyon gyenge feszültségoldó.Nekem bejött,már két éve szedem azóta semmi gondom.De az is lehet hogy egyszerűen csak izzadós típus vagy arra meg segít a púderes hónalj stiftek,de mást ne használj a dezedorok semmire nem jók,legalább is nekem.
2009. nov. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Minden emberben egy rakás molekula keveréke határozza meg az izzadtság szagát. Minden egyes emberre vonatkozóan jellemző és állandó ez az érték, pontosan ugyan olyan, mint az ujjlenyomat.

Sajnos egyes embereknek nagyobb, másoknál kisebb a szagosító molekulák (vajsav, valeriánsav, satöbbi) koncentrációja, ez ellen nem nagyon lehet mit tenni. Aki szagolt már akár csak 1%os valeriánsav oldatot az tudja, hogy ez az anyag kegytlenül, kibírhatatlanul büdös tud lenni és már nagyon kis pluszkoncentráció az izzadtság összetételében is sokszorosára erősítheti a testszagot. Tenni sajnos nem tudunk ellene, csak tünetileg kezelhetjük, vagyis elnyomhatjuk a szagot illatszerekkel.

2009. nov. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is kenhettem magamra bármit, semmi nem használt. A dezodorok nekem kifejezettem felerősítették a kellemetlen szagokat. Ugyanaz az illat, ami bevált az ismerősömnek, rajtam kimondottan büdös volt. Meg kell találnod azt a szert, ami a te saját "kipárolgásodat" semlegesíteni tudja. Ne ragadj le egy szernél, ha nem használ, ne várd meg, hogy elfogyjon, miért kellene addig is rossz közérzettel élned? Keresgélj, próbálgass, előbb-utóbb meglesz a számodra is megfelelő megoldás.

Ami nekem bevált: próbálj meg rögtön fürdés után Secret deo krémstiftet (500-600 Ft és majdnem egy hónapig elég) használni, annyira semleges illatai vannak (pl.púder), hogy nyugodtan férfi és nő is használhatja. Kend vastagon, jóval túl a hónaljszőrzet (tudom, hogy leszeded) területén. Csak magas pamuttartalmú, vagy speciálisan jól szellőző (spec. sportpólók, felsők, pl. Decathlonban kapható elérhető áron) ruhákat hordj. Sose öltözz túl melegen, mindig legyenek rajtad rétegek, hogy azonnal le tudj valamit venni, ha meleged van.

Remélem, neked is segíteni fog.

2009. nov. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A veséd nem úgy választja ki a dolgokat ahogy kellene, illetve sok tartósítőszert, mesterséges szinezéket, vagy szintetikus anyagot vagy szójatartalmú ételt eszel-iszol és kevés tiszta vizet iszol!!


Sztem ne használj dezodort a bőrre, nyirokmirigy rákot okoz!!


Kizárólag ruhára fujd.. próbálj változtatni a napi folyadékmennyiségen és egyél igyál normális dolgokat!!

2009. nov. 15. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amit a veséd nem tud kiválasztani méreganyagot, azt a bőröd választja ki, pl nagy melegben vagy intenziv mozgás esetén kevesebbet is pisilsz vagy egyáltalán nem pisilsz mert kizzadod..


Namost ha te gátolod az izzadást azzal igen komoly problémákat okozola bőrödnek!!


Nem tudnak kijönni a méreganyagok, szerinted hol halmozódik majd fel?


Aztán miből lesz a narancsbőr??

2009. nov. 15. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem gátolom az izzadást, ugyanis Aloe vera forever stiftet használok.
2009. nov. 15. 19:15
 10/11 anonim ***** válasza:

a kellemetlen szagot nem csak elnyomni lehet illatanyagokkal, hanem semlegesíteni, megszüntetni például szódabikarbónával! miután fillérekbe kerül, semmiből nem áll kipróbálni, azonnal hat, és tartósan (úgy kell használni, mint a hintőport; és ha tartósan használja az ember, érdemes hintőporos flakonba tölteni).


ahogy előttem már írták, az izzadást magát tilos megszüntetni, vagy mérsékelni, mert a méreganyagok kiválasztásán túl a test hűtését is biztosítja!

2014. jún. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!