Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Piros az arcbőröm és baloldalt...

Piros az arcbőröm és baloldalt az államon nagyon szárad. Mitől van ez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kb 2 évvel ezelőtt nagyon erősen kipirosodott az arcom, de ezt úgy kell elképzelni,hogy ez pár hónappal ezelőttig folyamatosan rákvörös voltam..

Volt piercingem, de nem gondoltam h ez okozhat bármit is, hát eljárkáltam bőrgyógyra.. ott kitaláltak már mindent, kaptam egy csomó keverős kenőcsöt,Advantant stb stb, és semmit nem használt,csak mig ki nem ürült a flakon.

Utána kaptam egy 1 hónapos A vitamin kúrát, plusz egy 3 hónapos Tetralysal antibiotikumkúrát. Ezzel majdnem egyidőben kivettem a piercingeket is, és ezekután rendbejött az arcom, a 3ik havi gyógyszert már be sem szedtem.

Most, több hónapra rá megint elkezdett pirosodni az arcom(bár még nem vészes), és az állam baloldalt egy foltban kiütésszerűen kiszáradt.

Valaki nem tud mondani valamit hogy mi lehet ez? És hogy ez is úgy el fog e csúnyúlni? Lehet h csak a nagy meleg okozza? Kenjem be éjszakára vmi jóminőségű bőrápolóval?

előre is köszi a válaszokat!


2009. aug. 13. 17:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Most akkor nincs piercinged? Mert tényleg lehetsz arra is allergiás. Ám ha nincs most, akkor ez valami ekcéma lesz. Nekem is van, csak a kezemen. Én pl. a vegyszerekre, mindenféle tisztító- és tisztálkodószerre, krémekre vagyok allergiás. Lehetséges, hogy téged is az egyik összetevője üt ki. Vagy valamilyen ételallergia. Mielőtt még valaki írná, hogy akkor az egész arcod olyan lenne: nem igaz, van ilyen, hogy direkt egy oldalra lokalizálja magát. Lányomnak pl. csakis a bal karja foltos, ha kijön az ekcémája. Ismét bőrdokihoz kéne menned.
2010. jan. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!