Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet ellene tenni? A...

Mit lehet ellene tenni? A barátom állandóan recsegteti a kezét, ujjait, csuklóját (mer, hogy fáj állítólag) és nem szeretném, hogy a későbbiekben nagyobb baj legyen emiatt.

Figyelt kérdés
Ma azt mondta hogy a kisujja olyan mintha eltört volna annyira fáj neki és legtöbbszőr miko fáj a keze és recsegni akar megmaszírozom neki..akkor jó neki valamennyire azt mondja(de lehet,mert csak jó érzés neki)Mit csináljak vele,hogy hagyja abba???
2009. aug. 4. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Az enyém is ezt csinálta, se én se az anyja nem tudtuk róla leszoktatni, mert sokszor nem is tudatosan ropogtatta. próbálj a lelkére beszélni, hogy nagyon fognak fájni a keze ízületei, ha nem hagy fel ezzel. ha vele vagy, csapj rá a kezére és csesztesd vele sokat, talán leáll. mondd meg neki, hogy próbálja meg valahogy tudatosan megállni, hogy ne ropogtassa. pl az jó módszer, ha ropogtatási kényszert érez, akkor csinál helyette valami mást, pl iszik egy pohár vizet vagy lenyom pár fekvőtámaszt.
2009. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

A közhiedelemmel ellentétben ez nem járul hozzá az izületgyulladáshoz, tehát ropogtassa, ahogy akarja, az egész csak egy buta tévhit.


Ha nekem nem hiszel itt egy szakorvosi vélemény:

[link]


És millió másik:

[link]

2009. aug. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Uh. Az az igazság, hogy én is ezt csinálom :D Ezek szerint ez ilyen férfiszokás? :D Nem tudom, nekem is kellemetlen, ha nem ropogtatom. Sokszor már észre se veszem :S Ha majd a barátnőmnek nem fog tetszeni, azért igyekszek leszokni majd róla... :)
2009. aug. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
nekem az jobb vállam recseg. meg a jobb könyököm. ha megrecsentem őket, kicsit kényelmesembb és jobb érzés. (szerintem akkor is recsegtetem ha alszom)késöbb lehet hogy baromira fáj majd. az ujrecsegtetésről hallotam, hogy késöbb annyira fájhat, hogy egy pohár vizet, evőeszközt nem tud megfogni az ember= nem tud magáról gondoskodni, etetni kell.
2009. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Gyerekek, nem tudtok olvasni, vagy csak nem jutott el az agyatokig a hír:


Az izületropogtatás NEM, ismétlem NEM, tehát NEM, vagy más szóval NEM, de úgy is mondhatnám, hogy NEM jár semmilyen negatív következménnyel. (NEM, tényleg NEM)


Kérdezz meg pár szakembert vagy olvasd el szépen a fenti linkeket.


Még egyszer, a gyengébbek kedvéért: a ropogtatás NEM roncsolja az izületeket. Köszönöm a figyelmet.

2009. aug. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
annyira primitiv vagyik, hogy csak magyarul tudok, az a link meg a fa s zotudja mi de nem értem mi van oda irva.
2009. aug. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
22%
A gyengébbek kedvéért linkelj erről magyar forrást is, ha már ennyire szeretsz a gúgliban túrni. sajnos nem vagyok erős angolos, mert németül tudok. mea culpa.
2009. aug. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!