Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 14 éves vagyok és egy ideje...

14 éves vagyok és egy ideje nagyon száraz a bőröm, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2009. aug. 4. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
testápoló rendszeres használata :P
2009. aug. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fürdés vagy tusolás előtt kend be olívaolaj és kakaóvaj keverékével (kakaóvajat gyógyszertárban kapsz, olívát meg a tescoban is) Melegítsd meg az olajat és a szilárd kakaóvajat olvaszd fel benne. Mikor kicsit kihűlt, kend a bőrödre és kb 10 perc múlva tusolj le, ezt ha nagyon száraz a bőröd akkor hetente 1-2szer csináld meg.

Ne mosakodj szappannal, és ne is valami dmben kapható átlag tusfürdővel, vegyél valamilyen pH-semleges, bio tusfürdőt, vagy ha túl drágának találod (sajnos néha azok) akkor egy átlagos is megteszi, csak legyen ráírva, hogy extra hidratáló...

21/L

2009. aug. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem meg menj el bőrdokihoz,mert lehet allergia,kezdődő ekcéma is! ő tud felírni speckó krémet is.
2009. aug. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miután a varázslók is elmondták a mondandójukat hozzászólnék én is, olyan dolgokkal, amik valóban úgy vannak, ahogy.


Először is, igyál rendesen, semmi sem hidratálja olyan jól a bőrt, mint az elfogyasztott víz.


A száraz bőr sok okból kialakulhat:

-Túl gyakori fürdés, zuhanyzás

-Erős szappanok használata tisztálkodáskor

-A vitamin hiány (egyél több nyers répát, napi 1-2 répa fedezi az egész A vitamin szükségletedet)

-D vitamin hiány (a különböző halak tele vannak D vitaminnal és más okból is rendkívül egészségesek, a D vitamin hiány akkor is kialakulhat ha nem éri a bőrödet úgy napi 10-15 perc napfény)

-Túl kevés napnak való kitétel (kb napi 15 perc napozás az optimális, persze ez genetikától, bőrtípustól, sokmindentől függ és nyáron elég valószínűtlen)

-Túl sok napozás (a bőrt UVA és UVB sugarak érik a napon folyamatosan, a legtöbb naptej csak az UVB ellen véd még akkor is, ha rá van írva, hogy az UVA ellen is védelmet nyújt, körülbelül reggel 10 és délután 3 között nem ajánlatos a napon lenni, a túl sok napozás nem csak száraz és öregebb bőrt, hanem bőrrákot is okoz)

-Szolárium (a szoláriumban sokkal több UVA sugárzás éri a bőrt, mint a napon, pedig a napból jövő mennyiség is káros, a szoláriumot el kell felejteni a fenébe, de az emberek ragaszkodnak a barna színhez még akkor is, ha ez a bőrük szépségébe, akár az életükbe is kerülhet)

-Aztán vannak olyan gyógyszerek, amitől a bőröd kiszárad

-Aztán vannak olyan betegségek, amitől a bőröd kiszárad


Ha teszel a fent írt dolgok ellen, akkor valószínűleg elmúlik. Ha nem, menj el egy bőrgyógyászhoz, de ha súlyosabb ez a problémád, mint azt én érzékelem a legjobb, ha elmész még most a bőrgyógyászhoz.

2009. aug. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem ekcémás a bőröm tehát amikor épp nincsenek kiütéseim akkor is nagyon durva a bőröm és száraz. Most vettem egy krémet : Nivea soft (intensive feuchtigkeitscream) és hazsnálat után olyan puha lett a bőröm hogy nagyon. Már nem is emléxem mikor volt ilyen ugyh most nagyon happy vook :D
2010. jan. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!