Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagy mennyiségű takony jön az...

Nagy mennyiségű takony jön az orromból. Hogyan tudnék megkönnyebbülni?

Figyelt kérdés

Beteg vagyok és nagyon be volt dugulva az orrom. Folyamatosan termelődött a váladék. Olyan mértékben, hogy csak ezzel az orrszívó-porszívó cuccal tudok könnyíteni magamon. Az orrfújás nem elég hatékony és van, hogy úgy érzem, csak mélyebbre megy, esetleg a fülembe, szemembe fújódik.


Az utóbbi 3 napban hatalmas mennyiség jött ki belőlem. Volt, hogy 5-10 percenként szívtam az orrom. Minden egyes szívás után megkönnyebbültem, de hamarosan megint termelődött. Nem tudom, honnan jön ennyi. Holnap már suliba kéne mennem. Kéne valami módszer, amitől gyorsabban megszabadulok a takonytól, hogy holnap ne szenvedjek annyit. Most kicsit jobb, de holnap egy 4 órás laborom lesz az egyetemen és egybe le kéne ülnöm.


22 éves vagyok és egy tüdőm van


Tudnátok valami tanácsot adni? Esetleg elmagyarázni, hogy ez az orrváladék termelődés hogy történik? És mégis hogy fér el az arcüregemben ennyi? Érzem a nyomást, az egész homloklebenyem fájt és most már jobb, de örülnék, ha gyorsabban gyógyulnék, esetleg a következő alkalommal gyorsabban folyna le


2012. szept. 26. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyilván arcüreggyulladásod van, attól a rengeteg váladék több napja. Nem ártana egy kis antibiotikumot szedned, mert ezt a fertőzést bacik okozzák. Ha vírusos lenne, már múlnia kéne, és nem lenne ennyi tömény váladék.

Orrcsepp is jó hatású, felhígítja a váladékot, lelohasztja az orrnyálkahártyát, így könnyebben ki tudod fújni.

2012. szept. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm


Igen, kaptam antibiotikumot, ma fogyott el és használt is.


Péntektől vagyok beteg, torokfájással kezdődött, orrfolyással folytatódott. Már eléggé jól érzem magam, csak még mindig jön az orromból és szeretnék jól lenni már.


Nem mondta konkrétan a doki, hogy arcüreggyulladás, belenézett a torkomba és mondta hogy tüszők vannak, antibiotikum kell. Nálam mindig így végződik a torokfájás, kb 1 hétig tart a betegség, régebb 2 hét is volt

2012. szept. 26. 19:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor kitartás!! És Jó gyógyulást!!
2012. szept. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!