Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fájhat az achilles inam?

Mitől fájhat az achilles inam?

Figyelt kérdés

Már kb. olyan 2hete futottunk tesiórán.Akkor még nemvolt gond de másnap nagyon elkezdett fájni a térdem, hajlítani szinte nemis tudtam, és az achillesem is elkezdett fájni.Hétvégére mindkettő elmúlt és egyikkel sincs gond, de amikor futok megfájdul utána az achillesem.Akármilyen távot futok ha csak 5 méterről is van szó amint elkezdek futni és leállok beleáll és vagy 10 percig fáj,de csak futásnál máskor nem.Ez mitől van?

Szeretnék mihamarabb szabadulni tőle, szóval ha tudnátok adni tippeket megköszönném :)



2012. szept. 18. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:

talán azért, mert meghúztad az ízületeket (remélem tudod, hogy hol az achilles inad?- boka) és sokáig nem mozogtál normálisan, és az órán megfelelő bemelegítés nélkül futottál

Ha megfelelően és gyakrabban sportolsz, akkor elkerülheted az ilyen húzódásokat.

2012. szept. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
bemelegítéssel nem volt gond mert azt csináltuk.A sokáig nm mozogtam rész igaz ,mert nyári szünet végén már nemsokat mozogtam és tesin egyből 900méterrel kezdtünk.Erre van esetleg valami kenőcs vagy valami amitől hamarabb elmulhat?Izomlazító kenőcs pl?
2012. szept. 19. 15:43
 3/4 A kérdező kommentje:
és tudom hol az achillesem :)
2012. szept. 19. 15:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Valszeg gyenge a gázlóizmod, ami védi az Achillest. Arra kéne erősítened.
2015. júl. 11. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!