Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A 7 éves unokatesóm állandóan...

A 7 éves unokatesóm állandóan bekakil. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Most megy iskolába, ki fogják közösíteni, ha ez így megy tovább. A szüleinek hiába mondjuk, nem viszik el orvoshoz. A nagyobbik nővére sokáig bepisilt, de ő csak álmában. A kisfiú viszont nappal. Azt mondja, hogy nem veszi észre. Régebben nem volt ilyen problémája. Mi történhetett most?
2009. júl. 31. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ezeknek mindig pszichikai okai vannak. Ha a szüleik szarnak rá te sem tudsz sokat tenni, ez szakembert igényel.
2009. júl. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én unokatesómmal is ez volt a helyzet, bár ő akkor még 5 éves volt. Elvitték orvoshoz, azt mondták, rosszul működik a záróizma, ezért volt az, hogy ő sem vette észre... Sokat nem tudtak vele kezdeni, de manapság nem hallom, hogy lenne még ilyen gondja, lehet hogy kinőtte, vagy fogalmam sincs hogyan oldották meg.


Nem tudom, ez mennyire lehetséges, de ha esetleg te vagy a nagymamád vagy valaki a családból vinné el orvoshoz? A bekakilás nem egyenlő a bepisilésse, sőt ha nem érzi, akkor neki is valami izommal lehet gondja, amire esetleg még rásegíthetnek pszichikai okok. Mondd meg a szüleinek, hogy egy látogatást az orvoshoz szerinted simán megérne a gyerekük.

2009. júl. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ennek több oka lehet, lehet pszichés ahogy elöttem ´riták, pl szülök sok veszekedése, ovi problémák, féltékenység stb...

de lehet betegség, pl a végbélizmok nem jól müködnek, nem tudja vissza tartani, és nem is érzi hogy kijön.


a szülöknek kellene utánna járnia miért is van ez.

2009. júl. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Félelem, szorongás (lelki problémák) lehetnek az okai...


Türelemmel, kedvességgel, megértéssel le lehetne szoktatni róla!


Próbáljátok megszerezni könyvesboltban :

Gerlinde Ortner : Gyógyító mesék

Gerlinde Ortner : Új gyógyító mesék


[link]


Antikváriumban, könyvtárban hozzá tudtok jutni, nagyon hasznos könyvek pont az ilyen és hasonló problémáknál.


---------------------


Nálunk a gyerekeim 5 -6 éves korában több dolog jöhetett össze (költözködés, ovi-váltás, új szoba, stb.) hogy a kisfiam kezdett bekakilni, pedig előtte semmi ilyen probléma nem volt vele...

Ez a könyv pár hét alatt "meggyógyította"! :D


Nálunk az volt a módszer, hogy pont akkor fedeztem fel a boltban egy fantasztikus filctoll készletet, amivel úgy lehetett festeni, hogy fújni kellett belőle a festéket.

Ez a kisfiamnak csodálatos volt, ezt használtam fel a "gyógyításhoz".


Rajzoltunk közösen egy nagy rajzlapra egy csodaszép százszorszépet, 12-15 szép nagy szirommal : megegyeztünk, hogy minden nap ő fogja az egyik szirmot kifesteni a "csodatollal", ha aznap nem kakilt be!

A "varázslat" nagyon hatásos volt, már 2 nap után boldogan festette a szirmot, mire kifestettük a virágot, addigra elfelejtettük a bekakilásokat is. :D


Fontos, hogy minden nap, minden egyes kifestett szirom után nagyon-nagyon meg kell dicsérni A SZÉP FESTÉSÉRT!!!

(Nem kell szóba hozni a bekakilást, így a szuper-teljesítmény a festéshez kötődik, erősíti az önbizalmát, hogy milyen ügyes. Ha a bekakilás jönne szóba, az megint letörné.)


Lényeges az is, hogy a "csodatollakat" csak ekkor használhatta a gyerek, muszáj volt tennie ahhoz, hogy hozzájusson!


Amúgy ebben a két könyvben sok más tanács is van pl. sötétben félő, vagy verekedős, vagy nagyzolós, vagy hazudozós gyerekek rossz szokásai ellen is. :]

2009. júl. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
lelki problémák sztem vagy a végbél záróizom nem működik jól
2009. aug. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ementali ***** válasza:

A gyerekkori, de a tini kori rendszeres bekakilásnak sok oka lehet. Például: szervi (betegség, elváltozás), állandó székrekedés (fura, de igaz), ezen étrenddel is lehet javítani, de az okot is meg kell keresni és a leggyakoribb ok a pszichés (mely a székrekedéssel is párosulhat).


Minden esetben először a háziorvoshoz kell elvinni a gyermeket, a háziorvos elküldi a megfelelő szakvizsgálatokra, hogy kizárják a szervi problémákat. És ezt követően, ha nincs szervi probléma, akkor gyerekpszichológushoz küldi, aki kideríti a baj okát és a szülővel konzultálva, megállapítja a megfelelő kezelést és el is kezdi azt.


Nem kell szégyellni, hogy a gyermek bekakil, mert a bekakilás, a bepisilés ebben a korban elég gyakori tünet.


A kezelésig, az eredményéig érdemes a gyerekre pelenkát adni, súlyától, illetve testalkatától függően S méretű felnőtt pelenkát (patikákban kapható) vagy Libero Night Comfort gyerekpelenkát (60 Kg-s gyerekre való változatot), ez belebújós, mint egy alsónadrág olyan, a DM üzleteiben kapható. A pelenka növeli a gyermek biztonságérzetét, később érződik a szag és a ruhát is megvédi, nem látszik a fenekén, hogy a nadrágjába kakilt, esetleg kakilás közben néhány csepp pisi is befolyt (ezért is jó).



Linkek a témában:


Amikor nagy dolog a nagy dolog - Az encopresisről

[link]

Féltékenység

[link]

A gyermekkori esetek 95 százalékában székrekedés húzódik meg...

[link]

A utolsó linkben a cikk írója a székrekedés pszichés okait nem sorolta fel, nyilván Ő csak a saját szakterületéről értekezett.

2011. máj. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 14(!) éves koromig időnként álmomban bepisiltem. Szerencsére a szüleim nem rángattak emiatt orvoshoz. Idővel magától abbamaradt, kinőttem.
2022. jún. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!