Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hova menjek vérnyomásgonddal?

Hova menjek vérnyomásgonddal?

Figyelt kérdés

Július elején mentem vele először a háziorvosomhoz, 3 napig mértem folyamatosan, mindegyik mérésnél 155/80 feletti volt a vérnyomásom.

Beutalt vérvételre, minden tökéletes volt, és ennyi. Azt mondta, hogy nem súlyos még.

2 hét múlva megint elmentem hozzá, mert akkor már mértem 180-/110-et is, akkor újra vérvétel, és ENNYI!! Még kérésre sem utalt be kardiológiára vagy egyéb helyre.


Hétfőn megint elmentem (másik orvoshoz), mert folyamatosan rosszul vagyok tőle, fáj a fejem egész nap, ha felmegyek 1 lépcsőn, utána majdnem összeesek (lépcsőzés után 210 körüli a vérnyomásom). Először higgadtan kértem beutalót, utána már erőszakosabban, de sehova sem utalt be, kiküldött.


Szóval 2 doki sem utalt tovább, én meg itt döglődök a vérnyomásom miatt, suliban egész nap fáj a fejem, nem tudok tanulni, képtelen vagyok tesiórán futni, sőt, még a hazasétálás is nehezemre esik, mégsem utalnak be sehova..


Mit tegyek?


2012. szept. 12. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyógyszert sem írtak fel?
2012. szept. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Anyukád mit mond? Mi lenne ha vele mennél el az orvoshoz?
2012. szept. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem írtak fel semmit. Arra várnak, hogy 200 feletti legyen egész nap, vagy hogy infarktusom legyen??...


Anyával mentem 2x, most hétfőn mentem csak egyedül.

2012. szept. 12. 16:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Menj el újra anyukáddal, hogyha ilyen magas a vérnyomásod, ez nem játék, udvariasan beszéljen ő az orvossal.
2012. szept. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a 180-/110-et a doki nem akarja kezelni, kivizsgáltatni, akkor én azonnal házi orvost váltanék.


A kardiológia nem beutaló köteles, legalább is nálunk. Menj el a szakrendelőbe.

2012. szept. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Errefelé beutalós...

Anya normálisan beszélt vele, kb 10 percig vitáztak, hogy mi is legyen, aztán mégse lett semmi.

Most 160 a vérnyomásom, ha felállok, egyből elkezdek szédülni, fáj a fejem, minden bajom van, elegen van már ebből..

2012. szept. 12. 16:54
 7/8 A kérdező kommentje:
2 háziorvosnál voltam, a 3. meg "nem fogad, mivel nem ő a fogadott orvosom"
2012. szept. 12. 16:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor mond meg neki, ha nem ad beutalót, akkor betegjogi képviselőhöz fordulsz.

Nem kell ahhoz orvosnak lenni, hogy tudni lehessen, hogy ilyen magas vérnyomás nagyon nem normális, főleg nem ilyen fiatal korban. Esetleg az iskola orvos?

2012. szept. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!