Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha túl szorosan gumizom be a...

Ha túl szorosan gumizom be a hajam az tényleg árt?

Figyelt kérdés
Vékony szálú a hajam és kevés is eléggé. Ha nem gumizom be szorosan akkor kicsúszik és azt nem szeretem. Tesómtól hallottam hogy nem tesz jót a hajszálaknak ha erősen van gumizva. Igaz lenne?
2012. szept. 9. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Igaz! Töredezetté, eltörtté teszi a hajat. Tegyél bele vastag csattot, az is összefogja és nem gyűri a hajat. Ezen kivül a fejbőrödnek is árt,ha szorosan gumizod össze.
2012. szept. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy réi régi mondás. Mert régen sokan használtak erre a célra befőttes gumit, és az tényleg töri a hajat. De ha egy mai hajgumival fogod össze, nem gondolom, hogy problémát okozna. Nekem rengeteg hajam van, ha nem fogom össze, olyan, mint a sörény :) Szóval évek óta összefogom, ha tehetem. Azért engedem ki néha, hogy a fejbőr szellőzzön, és kevésbé korpásodjon meg ilyenek. De ha állandóan összefogva hordod, talán jobban törik, de nem a hajgumitól meg a szorítástól, hanem ha állandóan ugyan ott fogod össze, és ugyan ott hajlítod a hajad. A rossz minőségű hajgumiestleg dörzsöli, szálkásítja, használj puha anyagúakat, fém- és kemény gumi menteseket. Fogdd össze mindig máshogyan. De én nem tapasztaltam eféle hülyeséget. Javaslom amúgy, ha mindig összefogva hordod, jobban figyel a kezelésére, használj balzsamot, vagy pakolást, erősíti a hajat és egy laza védőréteget képez rá, ha nem öblíted le rendesen.
2012. szept. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm a segítséget :)
2012. szept. 9. 16:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak annyit tennék hozzá, hogy valószínűleg azért mondják, hogy rossz a hajszálaknak, mert a hajhagymák vérkeringése, így tápanyag ellátottsága csökken, ezért törhet, meg nagyobb eséllyel hullik:-( Ez persze csak tényleg tartós, és szoros hajgumizás eredménye
2012. szept. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
42%
Ha állandóan nagyon szorosan összefogva hordod, az nem is a hajszálaknak árt, hanem a fejbőrödnek. Folyamatos feszítés alatt áll a bőr, amitől idővel nagy eséllyel hullani fog a hajad, arról nem beszélve, hogy fáj is.
2012. szept. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!