Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt olyan akin végeztek...

Van itt olyan akin végeztek aranyér-eltávolító műtétet?

Figyelt kérdés
Legyszives leirna a menetet, meg hogy utana lehet-e egyaltalan ulni, meg hasonlok? Hamarosan megyek ezzel a problemaval orvoshoz mert se kenocs, se kup, se gyogyszer nem hatott es felek. 16/L
2012. aug. 24. 22:13
 1/5 A kérdező kommentje:
De 100% hogy aranyer mielott valaki felvetne hogy esetleg nem is ez a baj. Haziorvos es proktologus is megmondta.
2012. aug. 24. 22:15
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Műtöttek külsővel és belsővel is.

Külső: Felfekszel négykézláb az asztalra, aztán nyomnak beléd levegőt. Utána kapsz szurit, hogy ne fájjon a műtét. A műtét annyi, hogy levágják az aranyeret kívül, belül. Aztán kapsz egy gézt, meg sok jó tanácsot, amit meg kell fogadni. Nem kellemes, de kibírható. ÉRdemes előtte kakilni, mert aznap nem fogsz tudni, mert fáj. Aznap jegelnem kellett és nem ettem 2napig olyanokat ami fogja a székletet. Közben elkezdtem enni székletlazítót. Nekem az útifűmaghéj vált be. Ülni tudtam, de párnán volt kényelmes. Kellemetlen volt az is hogy jött ki a levegő. De feküdj hanyatt és húzd fel a lábát a mellkasodhoz, akkor kijön egyszerre és nem fáj.

Belső: Ugyanígy 4kézláb felfekszel, levegő a popsiba és rátesznek az aranyérre egy gyűrűt, ami elszorítja. Na ez tényleg rossz. Nem fáj, de eszméletlen kakilóinger lett rajtam úrrá. Izzadtam,, minden bajom volt. Szaladtam wc-re persze nem jött semmi...csak levegő. Aztán hazamentem, hanyattfeküdtem,felhúztam a térdem és kiengedtem a levegőt. Ezt nem kellett jegelni, itt is figyelni kell, hogy ne legyen kemény a széklet, és hogy ne lázasodj be. (nem fogsz, millióból 1,) Detralexet kiválthatod, az visszérre van úgyhogy szedheted nyugodan.

Mindent összevetve nem gáz, kibrható, akkor nagyon kényelmetlen, kellemetlen, nekem egy picit megalázó is volt, hogy 4kézláb és egy hapsi turkál a fenekemben, de sztem csak lelki dolog. Túl tettem magam rajta.

2012. aug. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, itt van a másik szobában a feleségem, és TV-t néz. A menete: Itt volt az anyja, és ráparancsolt, hogy menjen el xy doktorhoz, már le van neki foglalva a hely, meg az időpont. Az asszony felvonatozott Pestre, ott elvégezték a műtétet, az esti vonattal meg hazajött. A vacsorát már a saját székén ülve ( egy kicsit feszengve) ette végig. Másnapra már téma sem volt. Lazítsál.
2012. aug. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszokat!
2012. aug. 25. 11:25
 5/5 anonim válasza:
Nem mindig olyan egyszerű mint ahogy az előttem szólók leírták. Persze neked már biztos megoldódott a probléma azóta, de azért leírom hátha még valakinek jól jöhet. Szóval akinek súlyosabb belső aranyere van azt nem gumizzák és nem is ambulánsan műtik hanem altatásban. És bent kell maradni a kórházban min. 1 éjszakát. És ez a műtét olyan brutális fájdalommal jár (nem közben mert alszik az ember, hanem utána), hogy nemcsak aznap, hanem még úgy 2 hétig sírsz a wc-n és nyomod magadba a fájdalomcsillapítókat.
2017. febr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!