Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nektek volt már olyan hogy a...

Nektek volt már olyan hogy a hónaljatokban éreztetek valami csomót ilyen mirigy szerű valamit? Hogyan lehet azt onnét kipiszkálni vagy milyen orvoshoz kell vele menni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen...en sem tudom,h miert.De mindenkepp el kell tavolitani?
2012. aug. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyirokmirigy. Számtalan sok van a testben. A nyirokrendszer épp olyan fontos keringési rendszer a testben, mint at érrendszer. Megbetegedése akár halálos is lehet. A nyirokcsomók tkp. szűrők, és az immunvédelmet szolgálják. csak akkor kell vele foglalkozni, ha megnagyobbodnak, fájnak. Nem kell őket piszkálni sem. Olvassatok utána a neten.
2012. aug. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi és hogy nagyoboddnak meg ? mekkora számít nagynak ?
2012. aug. 23. 21:25
 4/9 anonim ***** válasza:

Második válaszoló: ha nem fáj,akkor mire kell gondolni?

Nekem is van mindkét hónaljamban.

2012. aug. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem izzadásgátlótól vagy tusfürdőtől szokott kialakulni. Próbáld meg, hogy lecseréled őket, mert nem egészséges, hogy ott vannak.
2012. aug. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell vele foglalkozni. A manduláddal se foglalkozol, meg a tüdőddel sem. Van, azt annyi. Majd figyelmeztet, ha baj van. A legtöbb szervünk ilyen.
2012. aug. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerző: WEBBeteg - Dr. Borsi Lieber Katalin, rehab. Szakorvosjelölt

A nyirokcsomók a szervezetben elszórtan, a nyirokerek mentén elhelyezkedő, a nyirokrendszer részét képező szervek. Kb. 500-600 nyirokcsomó található diffúzan, illetve csoportosan a nyak, a hónalj, a mellkas, a has és az ágyék régiójában. Szűrő funkciót töltenek be.

2012. aug. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tehát akkor ,ha nagyobb ,de nem fáj ,akkor nincs gond?Milyen jelei lehetnek ,ha gond van?
2012. aug. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a nagyobb gond, ha nem fáj. Ha fáj akkor általában valami helyi gyulladás vagy irritáció az oka. Nekem a nyakam volt sokáig 1-2 megnagyobbodott nyirokcsomó, ami nem akart elmúlni. Végül alaposan kivizsgáltattam magam, és nem volt semmi komoly baj. De minden orvos biztató jelnek tartotta, hogy néha fáj. Itt olvashatsz a nyirokcsomó-betegségekről.

[link]

De, ha jól emlékszem itt is azt írják, hogyha nagy és nem fáj érdemes elmenni dokihoz.

2012. aug. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!