Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi idő után hat az antibio...

Mennyi idő után hat az antibiotikum lyme kórnál?

Figyelt kérdés
25 hetes terhes vagyok, 10nappal ezelőtt találtam egy kullancsot a térdhajlatomban, ma vettem észre az ovális piros foltot a csípés körül. Háziorvosnál voltam, írt antibiotikumot, elküldött vérvételre, de csak 2-3 hét múlva lesz eredmény, d egyébként a doki szerint is lyme gyanús.A gyógyszert 21 napig kell szednem, aztán meglátjuk. Van valakinek tapasztalata ez ügyben?
2009. júl. 23. 17:47
 1/2 anonim válasza:

Szia!


Én kb. 5 éve, kaptam Lyme-kort, nekem a foltokon kívül már hőemelkedésem is volt és az ízületeim is fájtak. Doxycilint kaptam rá, én 4hétig szedtem. Jó nagy adagban. A folt kb. 5-6 nap után kezdett visszahúzódni. A hőemelkedés 2 nap után szűnt meg. Az ízületi fájdalmak több mint 1 hét után mérséklődtek.


Tapasztalatként még elmondanám hogy az antibiotikum miatt majd tompábbnak, álmosabbnak érzed magad, mint máskor mivel elég erős dózisban kell szedni. DE nem szabad abba hagyni, hacsak az orvos nem mondja. Mert ha nincsenek tüneteid, nem azt jeleni, hogy meggyógyultál, később sokkal komolyabb szövődményei is lehetnek ennek a betegségnek.


Mielőbbi gyógyulást!

2009. júl. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!
2009. júl. 24. 07:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!