Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tegnap este elment tölem egy...

Tegnap este elment tölem egy vesekö. Harom napig nagyon fajt, de tegnap vegül kijött. Barna szine van,3-4 mm nagysagu, es karfiol alakja van, csak hegyes tüskes, milyen kö lehet?

Figyelt kérdés
2009. júl. 23. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
vesekő
2009. júl. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg kell mutatni az orvosnak, mert attól függően fog kezelést javasolni, hogy milyen típusú a kő, ez fontos!!
2009. júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp orvoshoz kell vinni és megmutatni! A kő elemzésével derül ki, hogy milyen kő. És ez alapján kell diétázni!
2009. júl. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

úgy van,kőanalízisre kell vinni,ott összetörik a követ,negállapítják az összetételét-jó pár féle lehet(!)és attól függően fogják megmondani,hogy mik azok az ételek/italok amiket csökkentened kell.

Én ahogy kipisiltem a 4 mm-es kövemet(iszonyú görcsök után persze)már adtam is oda az urológusomnak analízisre.Ha ezt nem teszed meg,akkor ugye nem tudni hogy milyen az összetétele,és azt se fogod tudni ezáltal,hogy milyen ételekkel/italokkal kell vigyáznod,akkor meg ugyanúgy folytatódik/folytatódhat tovább a kőtermelődés a vesédben.Az meg ugye nem kellemes dolog sőt.....

2010. febr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

amit én pisiltem ki(4 mm-es követ) iszonyatos kínok közt,az is barnás színű volt,csipkézett szélű mindenhol,és végigkarcolta a húgyvezetékemet,húgycsövemet.

Odaadtam az urológusnak,és kőanalízisen megállapították,hogy kalcium-oxalát összetétele van,és ezért az olyan dolgokat kerülnöm kell,amiben kalcium vagy/és oxalátsav van.(Pl.csokoládé,kalciumos ásványvíz,rebarbara,spenót,paradicsom,banán stb..stb...)

Dehát tudod ki tartja be...én biztos nem...meg is van az eredménye egy másik,újabb kő formájában,ami most is a vesémben nyugszik,és még csendes(nem okozott vesegörcsöt még,vagy vizelet elvezetési problémákat)....

2010. febr. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szamo77db ***** válasza:
Elviszik laborba kőanalízisre, akkor tudni fogod. Nekem is volt, az enyém húgysavkőnek bizonyult. Szerencsére meg tudtam szülni, különben felnyúltak volna érte és lehúzzák!
2013. nov. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!