Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 3Ds számítógépes játék &...

3Ds számítógépes játék & hányinger combo?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy egyes 3Ds játékok, amelyeknek nem stabil nézetű plánjuk van (nem egy nézetből látjuk a figurát, a háttér összevissza mozog)egyszerre hányingerem lesz és csak alvással leszek jobban. Pl. Harry Potter 1es pcjátéktól nincs bajom, a 3-as már betesz, Mi lehet az oka?

2012. aug. 9. 22:53
1 2
 1/11 kohjack ***** válasza:
32%
én 10 éve játszok számítógépes játékokkal semmi bajom nem volt semelyiktől se menj el orvoshoz mondd el problémádat és majd ő segít neked
2012. aug. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az orvos azt fogja mondani, hogy ha hányingered van tőle, ne játssz vele. Nekem a sima gépezéstől is hányingerem lesz, ha túlzásba viszem. Vagy például ha piásan tévét nézek, hányok.
2012. aug. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A 3d hátránya. És lehet, hogy romlik a szemed is.

Nekem akkor lesz hányingerem, ha 10-12 óránál többet nézem a monitort. És baszottul rontja a szemem is.

2012. aug. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A villódzás, a kép állandó mozgása válthatja ki valószínűleg. Rosszabb esetben epilepsziás rohamod is lehetne tőle... Próbálj meg kevesebbet játszani, a saját érdekedben, akármilyen nehéz is leállni vele.
2012. aug. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Általában 40 perc is elég ahhoz, hogy kb másnaposságszintű hányingerem legyen tőle. Nemszoktam 10-12 órát játszani.
2012. aug. 10. 05:42
 6/11 A kérdező kommentje:
Még a warpolástól szoktam hányingert kapni, de az viszont a szakmámba előfordul és az nem lesz így jó.
2012. aug. 10. 05:43
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Az könnyen lehet kezdődő epilepszia. Mindenképp elmennék orvoshoz.
2012. aug. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Példát hozok az egyéni érzékenységre:

Pl hullamvasúton mire le kell szállnom, már szédülök és alig tudok lábra állni, forog minden. Körhintát kívülről sem szeretek sokáig nézni mert ugyanaz van. Buszon utazva dettó. Van egy (ilyen újságokban mindenhol látható) forgó szék a lakásban, arra ülve ha hintázni próbálok, akkor szintén szédülök de kicsit megforgatva kevésbé zavaró.

Sőt ahogy olvasom, már attól is kicsit..


Szerintem ehhez nem kell 3D-s játék vagy virtuális látvány. Egyéni érzékenységen múlhat.


Más valódi imbolygó, forgó környezetben, mint amit leírtam, ott is szédülsz?

2012. aug. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A körhintában meg a forgószéken. Körbe-körbe persze hogy szédülök. Buszon meg imádok szörfözni:D
2012. aug. 11. 12:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Arra igyekeztem ezzel utalni, ha hajlamos vagy bizonytalanul mozgó, valós életbeli helyzetekben is hasonlót átélni, akkor ezzel van a gond és nem a virtuális 3D-vel.


Egyébként a 3D videók felvételénél, (kellene figyelni a játék tervezésekor) különösen figyelni kell a kamera (néző pont) mozgásokra képváltásokra, mert ami természetellenes mozgás érzetét kelti, az okozhat ilyen panaszokat.

2012. aug. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!