Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől vannak ezek a tünetek?

Emerson kérdése:

Mitől vannak ezek a tünetek?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok. Focizok és február végén az egyik edzésen erős mellkasi fájdalmat éreztem ami egy pár percig tartott.Ezek után szúró fájdalmaim voltak a testem több pontján.Ez időben konditermi edzést is csináltam(Tény nem melegítettem be megfelelően). Majd sok mindent beképzeltem magamnak és volt amikor egy egy pillanatra nagy szívdobogás érzést észleltem. Hogy megnyugodjak elmentem kardiológushoz ahol teljes körű kivizsgáláson vettem rész.Vérnyomásmérés,EKG,szívultrahang.Semmit nem találtak.Majd a tavasszal több olyan hírt olvastam, hogy fiatal egészséges sportolók többnyire futballisták akik a vizsgálatok alapján makk egészségesek összesnek és hirtelen szívhalál, infarktus vagy egyéb okok miatt meghalnak.Sajnos egyre több ilyet hallani.Ezek miért vannak?(koksz,túlhajszoltság) és mostanában néha szoktam szívdobogásérzést érezni illetve ha lefekszek hallani a szívdobogásomat az egész testemen, hogy szabályosan dobog vagy amikor oldalra teszem a fejem akkor a fülemen keresztül a dobogást. Múlt héten pénteken meg ijedtem mert napközbe pár másodpercig tartó szívdobásérzésem volt ami ijesztő volt mert azt hittem kiugrik a szívem.Illetve napközbe többször volt érdekes érzésem a mellkasomnál.Nem szúrt.Nem tudom körülírni, hogy mit érzek olyankor, de nem kellemes.Azt viszont el kell mondanom, hogy halálfélelemmel küszködök ami a vizsgálatom előtt nem sokkal jelent meg.Lehet, hogy ez is kihatással van ezekre a panaszokra. Lehet, hogy rejtett szívbetegségem van amit például csak egy CT képes kimutatni?

Ma voltam futni és a levezető sétánál majdnem kiugrott a szívem.Heves szívdobogást éreztem egyszer majd pár másodperc múlva még 2szer.


2012. aug. 4. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:

"mostanában néha szoktam szívdobogásérzést érezni illetve ha lefekszek hallani a szívdobogásomat az egész testemen, hogy szabályosan dobog vagy amikor oldalra teszem a fejem akkor a fülemen keresztül a dobogást"


Ezt én is mindig érzem, 1 óra nyugalom után is érzem hogy majd kiugrik a szívem...esetleg pulmonológiára, tüdőszűrésre kellene elmenni...nem tudom, említetted-e, hogy dohányzol-e?

2012. aug. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem dohányzok.
2012. aug. 5. 16:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!