Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elkezdett fájni a térdem, mit...

Elkezdett fájni a térdem, mit csináljak?

Figyelt kérdés
15 éves fiu vagyok. Rendszeresen járok futni, minden este kb 3,5-4mk-tert. Nyújtok előtte, utána, is és közbe is szoktam, de elkezdett fájni a térdem. Mit csináljak vele? Szedjek valami izületjavitót, vagy kenjem valamivel? A válaszokat megköszönném.

2012. júl. 27. 00:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés.. Hasonló cipőben járok, csak én 21 éves vagyok. Nálam kb egy éve kezdődött, eleinte csak ritkán, durvább megerőltetéstől fájt, főleg a bal térdem, majd mostanában már minden lazább futásnál is érzem.

Rendeltem kollagén kapszulát (nem azt a szépészeti fajtát, amit a dmben lehet kapni), hanem olyat, akit sportolóknak javasolnak. Ez elvileg segít megóvni az izületeket, porcokat, izmokat (egyéb más jótékony hatásai mellett). Hát, meglátom, h segít -e, ha érdekel, írok majd tapasztalatokat.

Lehet, h okosabb lett volna orvoshoz menni, de abból kiindulva, h anyukám izületi problémáira megoldásként fizikoterápiát javasoltak, ami semmit az ég világon nem használt, nem igazán akartam az időmet ilyesmivel húzni. Igaz, anyukám gondjai a korából is fakadnak. De nekem tényleg nincs időm kivizsgálásokra és kezelésekre járni....

2012. júl. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és még vmi: a nyújtásnak az izmaidhoz van köze, nem az izületeidhez. És nyújtani bőven elég futás, mozgás után, de olyankor érdemes tényleg szánni rá időt. Mert ha belegondolsz tesi órán mi a bemelegítés? Különböző futások, indián- és másfajta szökdelés, sasszék stb. Szóval a laza futás önmagában bemelegítés. Ezt csak úgy kiegészítésként írtam csak, nem annyira kapcsolódik a témához.
2012. júl. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

oké, köszi

Érdekelne a tapasztalataid majd. És tudsz dobni 1 linket a termékről?

2012. júl. 27. 00:41
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt rendeltem meg. Én napi két kapszulát tervezek szedni, az is 1300 mg kollagént jelent, ami elvileg fedezi a napi szükségletet.. Így 3 hónapig lesz elég ez az adag.

Hát, én reménykedem, h segít.

2012. júl. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!