Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS. Mit csináljak a bokafájás...

SOS. Mit csináljak a bokafájásommal, hogy holnapra elmúljon vagy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Jelenleg Helsinkiben vagyok egyedül, senkit nem ismerek és nem akarok dokihoz menni (van biztosításom stb.). Viszont az a helyzet, hogy NEM léptem sem rosszul, NEM bicsaklott ki, csak sétáltam egész nap a városban (tény és való sok macskaköves rész van és jó pár részén megfordultam).Villamossal jöttem vissza az egyik városrészből (kb. fél óra volt) és amikor leszálltam róla, akkor már fájt a bokám, és ahol voltam, ott is csak sétáltam, és a felszálláskor sem fájt. Szóval arra gondoltam, hogy biztos hülye pózban tartottam a bokám az út alatt (nem figyeltem rá) és ettől lehet. Szerintetek lehetséges, hogy csak beállt?

Kérlek, segítsetek! Mit csináljak vele éjjelre? Ha nem javul, akkor úgyis bemegyek egy patikába valamit kérni rá, csak nem szeretnék egyből odamenni.

Köszönöm szépen a válaszokat!


2012. júl. 26. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen cipőben sétáltál?

Én a helyedben feltenném egy párnára a lábam, és beborogatnám hideg (jeges) ruhával!

Valószínűleg túl lett erőltetve, holnapra jól leszel! :)

2012. júl. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hiába állítod,hogy nem bicsaklott ki, én mégis bemennék a helyedben az egyik helsinki kórházba (legkésőbb holnap),és csináltatnék egy röntgent.


Azt is megmondom, miért: én 10 éve jártam úgy,hogy rosszul léptem, gondoltam, semmi gond, majd helyrejön, elmúlik magától, csak pihentetni kell. Nem javult. Másnapra sem. Ugyanúgy fájt.Mikor jártam rajta,eleinte elviselhető volt,de fájt.Aztán egyszercsak őrülten kezdett fájni.Elviselhetetlenül.

Akkor mondtam, irány a kórház.Szombathelyi vagyok,de akkor én - hozzád hasonlóan- szintén nem voltam otthon. Miskolctól nem messze, egy kis faluban nyaraltam.

Egyszercsak mondtam: Irány a kórház!Anyuék bevittek(azért ők, mert ilyen állapotban képtelen voltam menni).

Ott,egy szimpla röntgen után kiderült : El van törve a bokám, ugyan nem kereszttörés történt,"csak" egy darab tört le belőle,de el van törve. Szerencsére nem mondult el, így nem kellett műteni.Azonnal fekvőgipszbe tettek,amit 6 hétig le se vettek. Hazavittek anyuék (ez Nógrád megyében,vagyis az ország másik végében történt,onnan Szombathelyre vittek,ott lakunk) és ott még 2*6 hétig volt rajtam fekvő, illetve járógipsz(6 hét fekvő,aztán 6 hét járó)


Szóval szerintem irány a kórház, habozás nélkül... ha nincs nagy baj, úgyis hazaengednek...

2012. júl. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ma tornacipőben voltam, tegnap pedig rendes kondiban. Eddig soha nem fájdult meg a bokám a tornacipőben.

Mondjuk, az is igaz, hogy eddig két nap alatt soha nem sétáltam 45-50km-t.

De megfogadom a tanácsod és hideg vizes borogatás és párna. :)

Köszönöm szépen!

2012. júl. 26. 22:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem lépett félre, akkor nincs törés... H meg csak kibicsaklott, azt a RTG nem mutatja ki- csak ha törés is van.

Szerintem pihentesd!!!

2012. júl. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves második, szintén köszönöm a hozzászólásod.

Én még azért bízok a dolgokban, de hanem javul magam megyek dokihoz.

Egyébként amikor felszálltam a villamosra, semmi bajom nem volt, nem fájt, nem is botlottam meg, nem léptem rosszul, mert sima aszfalton mentem (nem macskakőn). A villamoson meg végig ültem és amikor félórával később a piactéren leszálltam, fájt. Addig semmi, csak leléptem a villamosról.

Gyanítom, hogy sokat sétáltam ma a városban egyik helyről a másikra, plusz el is tévedtem jó párszor, így jó pár plusz kilométert is megtettem.

De ha nem múlik elbaktatok valahová. :)

2012. júl. 26. 22:13
 6/6 anonim válasza:
Nekem is szokott néha ilyen lenni. Csak hirtelen megfájdul a bokám vagy a térdem. Van olyan, hogy 10 perc- van olyan, hogy 1 nap alatt múlik el.
2012. aug. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!