Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol végeznek teljeskörű DNS...

Hol végeznek teljeskörű DNS analízist?

Figyelt kérdés
És mennyibe kerül (mert gondolom a TB ilyet nem támogat, vagy az olyan is). Minden érdekelne, ami a DNS-ből kideríthető. Például a betegségekre való hajlam, vagy hogy milyennek kellene lennem genetikailag (komplett testmodell), összevetve azzal, amilyen lettem valójában.

2012. júl. 24. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:

"Teljeskörű DNS analízist" sehol sem végeznek. Azt sem igazán értem, hogy mit értesz ez alatt, mivel a genetikai állományból nagyon sok dolog kideríthető, de mivel sokféle módszert kellene alkalmazni igen drága és időigényes folyamat lenne. Ráadásul az így nyert információk nagyon nagy része semmiféle jelentőséggel nem bír a mindennapi életben.

Bizonyos genetikai megbetegedésekre vannak szűrővizsgálatok, tudtommal a TB egyet sem támogat, de erről nincsenek pontos információim, az orvosod erről biztosan többet tud mondani.

Vannak még rokonsági vizsgálatok, amire nem kérdeztél rá, valószínűleg mert nem érdekel, és nincs is számodra jelentősége.

Állítólag értelmes és intelligens vagyok, de ezt a komplett testmodell dolgot még értelmezni sem tudom.

A legtöbb genetikai vizsgálatnak kutatási célból van jelentősége, ezek pedig feltételezem téged nem érdekelnek, ráadásul ilyen eredményeket magánszemélyeknek nem is adnak ki.

2012. júl. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rokonsági vizsgálatnak akkor lenne értelme, ha lenne egy konkrét barátnőm, akivel gyereket tervezünk, mivel a meiózis során 46-ból 23 kromoszóma kerül a petesejtbe és a hímivarsejtbe is, ráadásul nem a teljes kromoszómák, hanem véletlenszerűen (illetve allélok alapján) az apától és az anyától származó kromoszómákon belüli cisztronok keverednek, majd alkotnak új kromoszómát.


Ebben az esetben mesterséges megtermékenyítéssel létre tudnák hozni a génkészletből kihozható "legjobb" optimális utódot.


A testmodellt úgy értettem, hogy ha a genom alapján 180 magasnak kellene lennem és csak 177 vagyok, akkor tudom, hogy 3 centit csökkentettek rajtam a környezeti hatások.


Ha a genom alapján 16 centinek kellene lennie a péniszem hosszának, de csak 14, akkor szintén tudom, hogy ez is káros környezeti hatások összessége.


Ha a genom alapján szőrös mellkasomnak kell lennie és nem szőrös, akkor szintén. Fordított esetben (ha nem kellene szőrösnek lennie ott, ahol szőrös), szintén káros környezeti hatásra gyanakodhatok.

2012. júl. 24. 13:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom te mit értesz rokonsági vizsgálat alatt, de amit te leírtál az nem a tényleges rokonsági vizsgálatra vonatkozik.

A rokonsági vizsgálat célja annak a megállapítása, hogy két (vagy több) ember közeli rokonai egymásnak. Leggyakrabban apasági vizsgálatként szokták alkalmazni, de különböző megbízhatósággal egyéb közeli rokonság feltárására is alkalmas.


A "testmodell" elképzelésed pedig alapvetően hibás. A tényleges megjelenést a genetikai konstitúció és a környezeti hatások együttesen alakítják ki, tehát az általad felvetett problémák biológiailag értelmetlenek.

2012. júl. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Miért értelmetlenek? Genetikailag meg van határozva egy KÜSZÖBÉRTÉK. A környezet pedig azt befolyásolja, hogy a küszöböt mennyire érted el. 50%-osan, vagy 99%-osan. A 100% ritka.


Ha valahol túlléped a küszöböt, az meg már valami serkentő anyag hatására történik. Egyedül azt nem lehet eldönteni, hogy a genetikailag kódolt küszöbérték 80%-os megközelítése 50% környezeti hatás + 30% serkentőszer vagy 80% környezeti hatás + 0% serkentőszer. Ez már további vizsgálatokat igényel, ahol esetleg lerakódott serkentőszer maradványokat találnak a szervezetedben.

2012. júl. 25. 15:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!