Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan kell kullancsot hatásos...

Hogyan kell kullancsot hatásosan eltávolítani? Van valamilyen permetezőszert ellenük?

Figyelt kérdés
2009. júl. 14. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Én orvosra bíznám!
2009. júl. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bennem egy nyáron kb. 80-100 kullancs "fordul" meg. Gombászunk és járjuk az erdőt. Az én véremet imádják. Mi így távolítjuk el /mivel a kullancsvédő szerek ellenére is beklém fúródnak!!/őket: A kullancsra teszek egy pici alkohollal, vagy kölnivel átitatott vattát és kb. 2-3 percig rajta hagyom. Ettől a kullancs "berúg", szabályosan elalél. Ekkor egy szemöldök csipesszel megfogom /vagy a férjem, ha csak ő fér hozzá/ és az óramutatóval ellentlétes irányban kicsavarom. Érezni lehet, ahogy elhagyja a bőrömet a nyavalyás. Utána egy darabig még rajta hagyom az alkoholos /kölnis/ vattát. Soha nem szokott beleszakadni.
2009. júl. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!Mi erdő mellett lakunk és sajnos nagyon sok a kullancs.Az eltávolítására lehet kapni patikában kullancseltávolító kanalat.Én nem használtam még,ha véletlen volt bennünk minden csavargatás nélkül a lehető legközelebb a bőrhöz megszoktam fogni és egy határozott mozdulattal kihúzom.Még soha nem szakadt bele a feje.Permetezni szoktam még vagy neocidollal,vagy neostomosannal/bocsánat ha nem helyesen írtam le/,az állatgyógyszertárban lehet kapni.Ha nincs kistestű vagy kölyök háziállatod akkor az elsővel amit írtam ,ha van akkor inkább a másodikkal,legalábbis nekem az állatorvos ezt ajánlotta.Jó bolhára ,tetűre,és kullancs ellen is.
2009. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
20.53-as vagyok,azt elfelejtettem leírni hogy semmivel nem szabad lekenni,zsír alkohol stb.mert akkor elkezdi a nyálát beleüríteni a szervezetbe.És ha esetleg fertőzött akkor Te is hamarabb megfertőződsz.
2009. júl. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!