Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Őssejtekből szárnyakat,...

Őssejtekből szárnyakat, lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Gondoltam, mint elég amatőr "kutató" (gimnázium első osztály), őssejtekből vajon tenyészthető-e olyan szerv, ami emberekre is csatlakoztatható? Lehetne akár egy ilyen szárnyat is csinálni, ami a hátizmokra kapcsolva a levegőbe emelhetne egy felnőttet? Ha nem, akkor miért nem? De légyszíes ne azokat a válaszokat elsőnek, hogy túl sok fantasyt nézek, stb! Köszi!
2012. júl. 17. 22:02
 1/2 Tom Benko ***** válasza:

Nem, nem lehet. A szárnyak meglehetősen más testfelépítést igényelnek, ráadásul az ember teljes törzsfáján nincsen szárnyas előd, úgyhogy még csak be sem lehet kapcsolni a megfelelő géneket. Harmadrészt az őssejtekből még alig-alig lehet megmondani, hogy mi lesz, vagy hogy ezt befolyásoljuk. Plusz nem csatlakoztatható, hanem ránöveszthető.

Egyébként az ember szervezete olyan, hogy szárnyak segítségével nem képes a levegőbe emelkedni.Érdemes megnézni, hogy a röpképes madarak testtömege és szárnymérete hogyan viszonyul egymáshoz, ebből extrapolálhatsz emberre. Emlékeim szerint vagy 60 méteres fesztáv kellene egy átlagos embernek, amit megmozgatni viszont még képtelen lenne az izomzata hiánya miatt.

2012. júl. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, én is ezekre gondoltam, hogy túl gyenge hozzá az egész izom rajtunk, meg a tömegre...
2012. júl. 17. 22:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!