Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség félek holnap megyek...

Segítség félek holnap megyek vérvételre félek mit tegyek?

Figyelt kérdés
még sose voltam vérvételen nagyon félek fájni fog mit kell tenni ott ? sokáig tart ? és ha közben rosszul leszek?
2009. júl. 13. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Fogadjuunk hogy kuki van a lábad között.


ne félj semmi. bemész leülsz, elszor´tiják a kezedet, és kb fél perc alatt levesz pár tubus vért, amíg ezt csinálja fordítsd el a fejedet ennyi. Egy csöppet sem fáj. èn évenete 2-3x járok vért adni és sokkal nagyobb tüt szurnak bele és jópár percig folyik a vérem fél litert vesznek le, de az sem fáj, max kicsit ijeszö ott ülni, meg orvosok, meg tük, de aztán ennyi, nem fáj.

2009. júl. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsit fáj csak, én pl észre sem veszem.

Eléggé hamar megvan, ha nem túl sűrű a véred, és keveset kell levenni, akkor kevesebb, mint fél perc az egész.

Ha elájulsz, akkor alád tolnak még 1-2 széket és elfektetnek rajta, és felemelik a labaidat (így a vér az agyadba jut gyorsan) és általában ott maradszhatsz kicsit a helységben ahol vért vesznek, míg jól nem leszel, és haza tudsz menni.

Vigyél magaddal teát és egy kis csokit vagy egy szendvicset, ha rosszul leszel, akkor a vérvétel után segíteni fog :)

2009. júl. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

igen,tényleg nem fáj

rettegetek a vérvételtől és nem azért mert fáj,el is ájulok mindig de mégegyszer mondom nem azért merrt fáj

ha ott ülsz kérd meg az ápolót hogy terelje el a figyelmedet vagy gondolj vmi másra és mire belemélyednél vége is :)

és vigyél vkit magaddal a bitonság kedvéért

utána vmi csokit ,cukros üdítőt igyál meg

ja és előtte sok-sok vizet legalább 1 litert igyál meg ,mert így könnyebben folyik a véred és hamarabb végzel :)

hajrá,szorítok :)

2009. júl. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is nagyon féltem mindig is a vérvételtől, pedig nincs kuki a lábam között :D Aztán a tesómnál kiderült egy genetikei betegség, ami öröklődö és nekem is meg kellett vizsgáltatnom magam, húztam-halasztottam, de mivel jelentős hatással lehet a terhességre, amikor kiderült, hogy babát várok, rögtön elmentem vérvételre. Mondanom sem kell, előtte éjszaka nem aludtam, ott is tökre paráztam, lefektettek, úgy vettek vért. Majd beigazolódott nálam is a betegség, így rendszeresen kellett vérvételre menni + a terhességi kötelező vérvételek, így a végén már majdhogynem fütyörészve mentem, szinte észre sem vettem a "csapolást". Nálam bevált, hogy a földet, vagy a padlót néztem onnantól kezdve, hogy leültem, hogy még a tűt se lássam, és közben megpróbáltam valami nagyon vicces sztorira gondolni, volt, hogy fel is röhögtem :D Kitartás!!!!
2009. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat nincs kuki a lábam között:D 17 éves lány vagyok és a hajhullás miatt kell mennem egy teljes kivizsgálásra:S és nagyon parázok
2009. júl. 13. 16:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!