Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni ebben az...

Mit lehetne tenni ebben az esetben? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy srác, aki fontos nekünk és szeretnénk h felálljon. 18 éves (nemsokára 19) és a közelmúltban elég sok teher és megrázkódtatás érte. Nyelvvizsga, eldobta a barátnője, elvesztette egy közeli hozzátartozóját, érettségi, fellépések és kiderült hogy sok ember, akit a barátjának hitt, egész végig kibeszélték a háta mögött és hátbatámadták.


Valahogyan fel kéne, hogy álljon, mert szeptemberben, ha felveszik, megy másik légtérbe (egyetem), és nem jó ha ott is így kezdi, ahogy most van.

De az a gond, hogy bennem nem annyira bízik, illetve van kettő barátja, akik mellette maradtak. De az egyiket a napokban kiidegelte, a másik meg felhagyott a reménnyel.

Van valamennyi akaratereje, hogy felálljon, de az nem valami sok.

Mi ilyenkor a teendő?



2012. júl. 15. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Azon kívül,hogy mellette álltok,és segítetek neki,nem sokat tudtok tenni. Meggyőzhetitek,hogy neki az a jó,ha összeszedi magát,de ez sajnos csak az ő döntése lehet. Hagyjatok időt neki,hogy feldolgozza azokat,amik történtek,legyetek mellette és segítsétek. Ez minden,amit ilyenkor tenni lehet,csak tudja,hogy mindenben mellette álltok.Az első lépést úgyis neki kell megtennie, az ilyen dolgok feldolgozása meg nagyon sok idő. Főleg,hogy 18 éves,olyan fiatal még... egyébként mi az,hogy "kiidegelte"? Nem várhatjátok el tőle,hogy hipp-hopp túlessen az egészen,engedjétek,hogy saját maga döntse el,mit akar.

Ez az ő élete meg az ő döntései.Ha igaz barátai vagytok,akkor minden egyes mostani hangulatingadozása,"kiidegelése", dühe és fájdalma ellenére,amit esetleg rátok vet ki,mellette maradtok.

2012. júl. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én mellette maradok. Azzal idegelte ki állítólag, h a srácnak megtetszett egy lány, akit a kiidegelt személy személyesen is ismer és róla kérdezgette állandóan, illetve sokat sajnálkozott, illetve tőle várta h pár dologban helyette döntsön

A másik személy meg most küldött el engem a fenébe, mert próbáltam bele reményt önteni, hogy ő is tartson ki a srác mellett, de mondta, h neki minden mind1, csak hagyjam békén már ezzel a témával, én meg megkérdeztem tőle "neked az is mindegy lenne, hogy ha végleg feladná és meghalna?"

2012. júl. 15. 12:19
 3/4 anonim ***** válasza:
új egyetem, új emberek, új barátok. lehet épp ez teszi majd rendbe :)
2012. júl. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

lehet, de akkor is valamennyire helyre kéne rázni addig

hogy ne egy lelki roncshalmazként menjen oda

2012. júl. 15. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!