Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szívkatéterezés utáni felkar...

Szívkatéterezés utáni felkar ápolására kérnék ötletet?

Figyelt kérdés
Szívinfarktus után 1 évvel újabb szívkatéterezésre volt szükségem. A jobb kezem csuklótól felkar közepéit fekete a véraláfutástól. Phenylbutazon kenőccsel kenem, minimális változás. A beavatkozás 1 hete történ. Van valakinek jobb ötlete? Megköszönném. A kenőcs lehetne fájdalomcsillapitó is?
2012. júl. 12. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:
a lidocain kenőcs érzéstelenít(vény nélküli), de másra nem jó. a véraláfutásra fekete nadálytő krémet is szoktak használni.
2012. júl. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem értek a dologhoz,és nem ismerem a kenőcsöt se, nem volt infarktusom soha, 30 éves férfi vagyok, de szerintem - és orvos se vagyok- 1 hét még nagyon kevés idő ahhoz, hogy drasztikus pozitív változás legyen,pláne, ha olyan súlyos az eset, ahogy leírtad(szívinarktus után 1 évvel katéterezés volt szükséges,különben meghaltál volna)... szóval szerintem 1 hét kevés idő ahhoz, hogy látható,érdemi változás legyen ilyen körülmények mellett...
2012. júl. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a beavatkozás után 22 nappal már alig látszik a véraláfutás. aggodalmamra csak az adott okot, hogy én voltam az egyedüli akinek így sikerült. A napi kb 20-22 ember akit 3 napon keresztül láttam egynek sem volt elváltozás a karban történt katéterezés után.
2012. júl. 27. 09:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!